• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 984-7914-5
  • خبرنگار : 99
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام خسروپناه:

دانش؛ راه حل نجات کشور از بحران اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی

پژوهشگر و مدرس فلسفه و حکمت با اشاره به اینکه اگر ما بخواهیم کشور را از بحران اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و مشکلات نجات دهیم جز با دانش امکان‌پذیر نیست، گفت: ایرانیان از دوران گذشته تا امروز به دستور اهل بیت(ع) به دنبال علم رفتند و همواره اسلام با دانش خود بر دشمنان فائق آمد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری -  حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه شب گذشته 19 تیرماه در هفتمین شب از بیست و ششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زادیی دینی، با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب تبیین نظریه نظام انقلابی است، اظهار کرد: نظریه نظام انقلابی دارای مؤلفه های خودسازی، جامعه پردازی و تمدن‌سازی است که فعالیت‌های علمی یکی از ارکان تحقق این نظریه است.
وی با بیان اینکه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب علم و دانش را آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور می‌دانند، افزود: جامعه اخلاقی، معنوی و اهل بیتی بدون علم و دانش میسر نیست.
حجت‌الاسلام خسروپناه با تاکید بر اینکه اهل بیتی بودن با علم و دانش ساخته می‌شود نه جهل، اظهار کرد: اهل بیت(ع) بسیار توصیه کرده‌اند که اهل علم باشید و جهل در برابر عقل و علم مضموم است و تأکیدات ایشان بر عالم عاقل بودن است.
رئیس سابق مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه روی آوردن به دانش‌های توانمند را از دیگر بخش‌های بیانیه گام دوم انقلاب خواند و تصریح کرد: باید تحقیق شود دروسی که اکنون در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تدریس می‌شود چقدر به ما توانایی می‌دهد و قدرت ما را بالا می‌برد؟
پژوهشگر و مدرس فلسفه و حکمت با اشاره به اینکه اگر ما بخواهیم کشور را از بحران اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و مشکلات نجات دهیم جز با دانش امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: ایرانیان از دوران گذشته تا امروز به دستور اهل بیت(ع) به دنبال علم رفتند و همواره اسلام با دانش خود بر دشمنان فائق آمد.
حجت‌الاسلام خسروپناه با تاکید بر اینکه تمدن باید جامع‌نگر باشد، ادامه داد: ما در تمدن اسلامی به عرفان و اخلاق همراه با علم، دانش، حکمت و فلسفه نیازمند هستیم و این‌ها اندام یک پیکر هستند.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تاریخ می‌گوید تمدن‌سازی تنها با پیشرفت و توانمندسازی علم و دانش امکان‌پذیر است، اضافه کرد: اداره کشور نیز حتما با علم و دانش میسر است.
استاد و پژوهشگر فلسفه دین بر پیوند بین مشکلات کشور و علم و دانش اساتید و دانشمندان دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تاکید کرد و گفت: مسئولان نظام موضوعات و مسائل کشور را شناسایی کرده و حوزه‌ها و دانشگاه‌ها را با این مسائل درگیر کنند تا راه‌حل‌های آن‌ها ارائه شود.
حجت‌الاسلام خسروپناه پیوند دانشگاه با جامعه را از تأکیدات رهبر انقلاب برشمرد و ادامه داد: اساتید دانشگاهی به واسطه این پیوند باید مشکلات جامعه را احصا و برای حل آنان تلاش کنند.
رئیس سابق مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه گیاهان دارویی را از ظرفیت‌های شاخص چهارمحال و بختیاری خواند و افزود: اگر پروژه گیاهان دارویی طراحی و نظام مسائل آن شناسایی و دانشگاهیان وارد بشوند و صنعت هم به میدان بیاید شاهد اشتغال‌زایی بسیاری در استان هستیم.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی مهم‌ترین امر در مسیر پیشرفت علمِ توانمند و نافع را پیوند مسائل کشور با پژوهش‌های دانشگاه دانست و تصریح کرد: اگر این گونه باشد دانشگاه‌ها به دانشگاه آموزشِ پژوهش محورِ کارآمد که تمدن ساز است تبدیل می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: