• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 984-7614-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تداوم نقش سازنده عشایر در کشور نیازمند بهره‌مندی این قشر از تکنولوژی است

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد در مجلس شورای اسلامی گفت :تداوم خدمات و نقش موثر عشاير در عرصه‌هاي مختلف نيازمند بهره‌مندي این قشر از تکنولوژي است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد علی کاظمی در گردهمایی ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عشاير منطقه جنوب غرب کشور، با اشاره به نقش و جایگاه ارزنده عشایر در کشور، مرزداری، تولید بخش عمده‌اي از محصولات گوشتي و پروتئيني ، حفاظت از مراتع و گونه هاي گياهي را از جمله نقش‌هاي عشاير کشور نام برد.
وی با بیان اینکه جهان امروز به سمت تکنولوژی پیش می‌رود و تکنولوژي‌هاي جديد به زندگي افراد هر جامعه‌اي نفوذ کرده است، افزود: جامعه عشايري نيز نيازمند بهره‌مندي از تکنولوژي است تا بتواند همچنان نقش خود را به خوبي ايفا کرد.
کاظمی ادامه داد: باید امکان سازگاری جمعیت عشایری با تکنولوژي را فراهم و از امکانات و وسايل در راستاي پاسخ به نيازها استفاده کرد.
وی فراهم کردن اشتغال، توسعه و ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی را از نیازهای جمعیت عشايري برشمرد.
وی از تشکیل فراکسیون امور عشایر در مجلس شورای اسلامی با حضور جمعي از افراد مطلع و آشنا به مسائل عشاير و بعضا از خود جمعيت عشايري خبر داد و تصریح کرد: اين فراکسيون در تلاش است مسائل عشاير را احصا و پيگيري کند.
نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه هرکجا امور روستایي مطرح ، امور عشايري نيز ديده و تسهيلاتي نيز براي اين عزيزان لحاظ شده است، خاطرنشان کرد: تنظيم زمان و مسائل مربوط به کوچ، مسائل بهداشتي و درماني، ايل راه‌هاي عشايري، ايجاد اشتغال براي فرزندان از انتظارات عشاير است که از سوي سازمان امور عشاير ، مسئولان حوزه سلامت و ادارات مربوطه در حال پيگيري است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: