• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 984-7514-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم بازنگری در ارائه خدمات به عشایر

قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: لازم است بازنگری در ارائه خدمات به عشاير صورت گیرد و امكانات و خدمات متناسب با شرايط خاص و نيازها در هر مقطع و مكان به گروه‌های مختلف ارائه شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد محمد شریعتی در گردهمایی ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عشاير منطقه جنوب غرب کشور، اظهار کرد: تکنولوژي علی‌رغم پيچيدگی درونی، زمانی مطلوب است كه كارها را آسان و ساده کند.
وی با اشاره به اینکه ارائه‌دهندگان خدمات در حوزه بهداشت، افرادی ساعی، کوشا، ایثارگر و به دنبال گسترش خدمات و برقراري عدالت در سلامت هستند، افزود: خوشبختانه وزير بهداشت با راه‌اندازي خانه بهداشت عشايري موافق بوده و تشکيل اين گردهمايي بمنظور بهره‌مندي از فرصت پيش آماده براي ارائه بهتر خدمات بهداشتي و درماني به عشاير است.
شریعتی، در کنار ویژگی‌های بارز و ستودنی عشاير و خدمات اين قشر، قناعت و نجابت را نام برد و تصریح کرد: داشتن اين ويژگي‌ها ما را برای بررسی مسائل و احصا مشکلات آن‌ها مصمم‌تر می‌کند.
قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نحوه ارائه، تعیین ارائه‌دهندگان خدمات، مشخص کردن محل ارائه خدمات، ارائه خدمات در مناطق سخت گذر، طراحی روند ارائه خدمات بهداشتي اوليه و چگونگي اتصال آن به خدمات تخصصي و فوق تخصصي و ارائه راهکارهاي جلوگيري از ريزفاکتورها و و تعيين کننده‌هاي اجتماعي سلامت را از جمله مسائلي برشمرد كه با بررسي و تعيين شدن آن‌ها می‌توان نقش پررنگ‌تری با حضور در میان عشاير ايفا کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: