• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 984-686-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور:

مطالعه؛ مهم‌ترین رکن فرهنگ

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور گفت: اگر برای فرهنگ ارکانی در نظر گرفته شود شاید مهم‌ترین بحث آن، مطالعه باشد و این نشان‌دهنده آن است که همچنان کتاب نقش مهمی را در حوزه فرهنگ ایفا می‌کند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – عیسی علیزاده 11 تیرماه در پنجمین گردهمایی مدیران شعب انتشارات واحدهای جهاد دانشگاهی کشور در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: باید در این گردهمایی‌ها به کار عملی و کاربردی دست یافت و لازم است دست‌یابی به هدف در حوزه انتشارات مشخص شود.
وی با اشاره به اینکه امروزه حوزه نشر، حوزه بسیار پیچیده‌ای است، افزود: اگر برای فرهنگ ارکانی در نظر گرفته شود شاید مهم‌ترین بحث آن، مطالعه باشد و این نشان‌دهنده آن است که همچنان کتاب نقش مهمی را در حوزه فرهنگ ایفا می‌کند.
علیزاده بیان کرد: سازمان‌هایی پویا هستند که جسارت در تغییر را پذیرفته‌اند، بنابراین سازمان‌هایی که متناسب با نیاز حرکت کنند خود به خود فعال خواهند شد.
همچنین رییس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی با بیان اینکه حوزه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه شهرکرد که دانشگاه مادر استان بوده مستقر است، گفت: خوشبختانه در این مدت برنامه‌های مطلوب فرهنگی انجام شده به طوری که در سال بیش از 100 عنوان برنامه فرهنگی انجام می‌شود.
وی خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا، انتشارات، سازمان دانشجویان، مرکز افکارسنجی را از دیگر حوزه‌های زیر مجموعه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان برشمرد و گفت: برگزاری مناظرات دانشجویی، مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای و .. از برنامه‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی است.
رضایی ادامه داد: برای نخستین بار مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از سوی جهاد دانشگاهی استان در سال گذشته اجرا شد که چهارمحال و بختیاری به عنوان بیشترین استان استقبال کننده و به عنوان مجری برتر در این زمینه شناخته شد.
وی افزود: در اواخر سال 96، حوزه انتشارات جهاد دانشگاهی افتتاح و شورای عالی انتشارات متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه تشکیل شد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان گفت: تبلیغات گسترده‌ای در سطح دانشگاهی و مراکز آموزشی برای حوزه انتشارات صورت گرفت که از ابتدای آغاز فعالیت، تاکنون 50 عنوان کتاب بررسی و 16 جلد از آن‌ها به چاپ رسیده است.
وی با اشاره به وجود پنج مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی در استان، خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری در جذب فراگیران حوزه آموزش از رشد 230 درصدی در سال 97 نسبت به سال 96 برخوردار بوده است.
رضایی فعالیت در حوزه پژوهشی، فناوری اطلاعات و گردگشری را از دیگر حوزه‌های جهاد دانشگاهی دانست و گفت: در حوزه اشتغال نیز طرح مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار از سوی جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: