• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 983-6614-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تصرفات و اختلافات اراضی در کمیسیون رفع تداخلات برطرف شود


استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: باید واگذاری اراضی از دستور کار کمیسیون رفع تداخلات خارج و تصرفات و اختلافات در این کمیسیون برطرف شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی 22 خردادماه در کمیسیون رفع تداخلات استان، اظهار کرد: وظایف کمیسیون رفع تداخلات مشخص بوده که برای مشخص شدن تداخلات میان مردم و دولت، امور اراضی یا اراضی اخذ شده مردم توسط دولت است.
وی افزود: باید واگذاری اراضی از دستور کار کمیسیون رفع تداخلات خارج و تصرفات و اختلافات در این کمیسیون برطرف شود.
عباسی در خصوص اراضی اختلافی هفشجان، تصریح کرد: 800 هکتار از اراضی ملی شهر هفشجان با مشکلاتی مواجه است که باید طی دو ماه 60 هکتار از اراضی و مستثنیات که برای مردم مشکل ایجاد کرده، با رعایت چارچوب شیوه‌نامه تعیین تکلیف شود.
وی با اشاره به صنوف مزاحم در محدوده شهر، بیان کرد: لازم است در مرحله اول، اراضی مورد نیاز به 600 صنف واگذار و تعیین تکلیف شود و برای مراحل بعدی نسبت به واگذاری زمین، تصمیماتی گرفته شود.
در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از اراضی شهر هفشجان، گفت: 20 سهم از 112 سهم این اراضی، مورد اختلاف واقع شده که ارتباطی به نهاد خاص یا افرادی ندارد و این اختلاف مربوط به دوران قبل از انقلاب است.
در ادامه رئیس جهاد کشاورزی استان  بیان کرد: از سال 96، تاکنون 76 هزار هکتار از اراضی استان در قالب 30 پلاک تعیین تکلیف شده است.
ذبیح‌الله غریب گفت: قرداد 3.5 میلیارد تومانی برای کاداستر 114 هزار هکتار از اراضی استان با شرکت‌ها به مدت دو سال، منعقد شده است. 
در این جلسه مقرر شد، طی یک ماه نسبت به تعیین تکلیف نصاب اراضی ملی در خصوص شغل‌های مزاحم اقداماتی صورت گیرد، در صورت تعیین تکلیف نشدن اراضی مازاد به تصویب رسیده از سوی کمیسیون تبصره یک، صنعت، معدن و تجارت مسائل حقوقی مردمی این موضوع را برطرف کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: