• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 983-788-5
  • خبرنگار : 99
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش شانس حضور بانوی دوچرخه‌سوار ایران در المپیک 2020

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران با بیان اینکه سهمیه‌های قطعی المپیک در مهرماه سال جاری مشخص می‌شود، گفت: سمیه یزدانی در ماده استقامت جاده با کسب رتبه سوم قهرمانی آسیا شانس زیادی برای حضور در المپیک 2020 توکیو دارد.
خسرو قمری  در حاشیه برگزاری مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری کوهستان در بروجن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری کوهستان برای نخستین بار در ایران به میزبانی بروجن، گفت: این مسابقات دارای امتیاز ویژه برای سهمیه المپیک 2020 توکیو است.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران با اشاره به برگزاری دوره‌های تخصصی داوری برای دوچرخه‌سواران و داوران با حضور نماینده فدراسیون جهانی در روزهای گذشته، افزود: امید است میزبانی بروجن فتح بابی برای آغاز میزبانی ایران از این مسابقات در سال‌های آتی باشد.
وی پیست دوچرخه‌سواری کوهستان سیاسرد بروجن را در نوع خود منحصر به فرد خواند و اظهار کرد: این پیست مورد تأیید نماینده فدراسیون جهانی بوده و از جانمایی ویژه‌ای برخوردار است که می‌توان بر حرکت دوچرخه‌سواران در همه مسیر مسابقه نظارت داشت.
قمری با بیان اینکه سهمیه‌های قطعی المپیک در مهرماه سال جاری مشخص می‌شود، گفت: سمیه یزدانی در ماده استقامت جاده با کسب رتبه سوم قهرمانی آسیا شانس زیادی برای حضور در المپیک 2020 توکیو دارد.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران تصریح کرد: اگر نفرات اول و دوم این مسابقات که به واسطه حضور در رنکینگ جهانی سهمیه المپیک را کسب کرده‌اند تا مهرماه سال جاری رتبه خود را حفظ کنند سمیه یزدانی نیز سهمیه قطعی المپیک را از آن خود می‌کند.
وی با بیان اینکه دوچرخه‌سواری ایران در المپیک 2016 سه نماینده مرد در رشته جاده داشت، ادامه داد: در ماده جاده اکنون نیز سهمیه غیرقطعی المپیک 2020 را کسب کرده‌ایم و در دیگر ماده‌های دوچرخه‌سواری نیز منتظر برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی هستیم.
قمری با تأکید بر اینکه چهارمحال و بختیاری نیز دوچرخه‌سواران قهرمان بزرگی در گذاشته داشته است، خاطرنشان کرد: در زمینه استعدادیابی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و منتظر ظهور قهرمان‌های جدید در استان‌ها هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: