• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 982-7414-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم قیمت‌گذاری اراضی توسط کارشناسان دادگستری به منظور واگذاری به سرمایه‌گذار

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری، لازم است قیمت‌گذاری توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام و به سرمایه‌گذار واگذار شود. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی 17 اردیبهشت‌ماه در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: بخشنامه‌هایی که مغایر قانون است دارای ضمانت اجرایی نیستند و این بخشنامه‌ها نباید به هیچ عنوان برای سرمایه‌گذاران مانع ایجاد کند.
وی افزود: به منظور واگذاری اراضی برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری، لازم است اراضی دولتی توسط کارشناسان رسمی دادگستری قیمت‌گذاری و به سرمایه‌گذار واگذار شوند.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مزایده هنگامی برای واگذاری اراضی دولتی به منظور جذب سرمایه‌گذار مناسب است که چندین سرمایه‌گذار متقاضی اجرای طرح سرمایه‌‌گذاری باشند، در غیراین صورت اراضی مربوطه باید به شخص متقاضی بدون فراخوان واگذار شود.
وی بیان کرد: اراضی دولتی که پس از افزایش حریم شهرها از منابع‌طبیعی به راه و شهرسازی برای ثبت سند واگذار شده باید اقدامات لازم به منظور کاداستر اراضی در حریم شهرها انجام شود تا سرمایه‌گذاران در راستای تملک اراضی برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری با مشکل مواجه نشوند. 
عباسی در خصوص صدور مجوز تالارهای پذیرایی، بیان کرد: در صورتی که تالارها در محدوده شهری باشند پروانه ساخت از سوی شهرداری و در محدوده روستاها توسط بخشداری صادر می‌شود و تالارهای پذیرایی خارج از محدوده شهر یا روستا در قالب مجتمع بین راهی توسط اداره کل راهداری مجوز صادر می‌شود.
در ادامه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان، در خصوص طرح گردشگری در منطقه منظریه شهرکرد‌، اظهار کرد: زمین این طرح هفت هکتار با سرمایه‌گذاری 15 میلیارد تومان بوده و موافقت‌نامه اصولی از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شده است که  باید توسط کارشناسان دادگستری قیمت زمین مشخص تا زمین به منظور اجرای پروژه به سرمایه‌گذار واگذار شود. 
تهمتن عبداللهی در ادامه با اشاره به تمدید قرارداد پالایشگاه زاگرس، خاطرنشان کرد: شرط تخصیص آب برای پالایشگاه، تمدید قرارداد بوده  و از طرفی بحث زیست محیطی آن نیز پیگیری نشده است. 
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: تمدید قرارداد به منظور تخصیص مطالعات مربوط به پالایشگاه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: