• یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 982-3114-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری کاهنده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: نرخ بیکاری در استان کاهنده است که لازم است به صورت سیستماتیک تمامی دستگاه‌ها در راستای کاهش این امر، تلاش کنند. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- طهمورث الیاسی بختیاری هشتم اردیبهشت‌ماه در کارگروه تخصصی اشتغال استان، اظهار کرد: نرخ بیکاری استان در زمستان سال گذشته به 15.6 درصد رسید که 3.3 درصد نسبت به میانگین سال96 کاهش داشته است. 
وی افزود: نرخ بیکاری استان در سال گذشته به 17.4 درصد رسید و نرخ مشارکت اقتصادی استان 40.8 بوده است. 
الیاسی گفت: نرخ بیکاری در استان کاهنده است که لازم است به صورت سیستماتیک تمامی دستگاه‌ها در راستای کاهش این امر، تلاش کنند. 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها متناسب با بازار کار آموزش‌های لازم را به دانشجویان ارائه دهند، تصریح کرد: در استان تخصص‌ها و مهارت‌های خاصی مورد نیاز است که متاسفانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهارت لازم را ندارند، بنابراین فنی و حرفه‌ای و سایر نهادها باید در این راستا حرکت کنند. 
در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری سید حفیظ‌الله فاضلی  با اشاره به نامگذاری شعار سال مبنی بر رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: تولید موجب ایجاد اشتغال، مصرف کالای ایرانی، رونق بنگاه‌های اقتصادی، کاهش بیکاری و تورم و همچنین رفاه اجتماعی خواهد شد. 
وی افزود: نرخ بیکاری سال گذشته استان، 3.3 درصد کاهش یافت که امید است امسال در راستای کاهش نرخ بیکاری استان تلاش صورت گیرد. 
فاضلی با اشاره به ثبت‌نام هشت هزار و ۱۳ طرح در سامانه کارا در سال گذشته، گفت: از این تعداد شش هزار و 451 طرح در کمیته فنی استان مطرح شد و شش هزار و ۳۶ طرح در کمیته فنی تصویب و به بانک ارسال شد. 
وی گفت: در سال گذشته در زمینه مشاغل خانگی 17.5 میلیارد تومان به استان ابلاغ شد که 16 میلیارد و 300 میلیون تومان تخصیص یافت و 83 درصد از تسهیلات ابلاغ شده محقق شد. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه اعتبارات ابلاغی به استان در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری از 305 میلیارد و 800 میلیون تومان به 466 میلیارد تومان افزایش یافت، تصریح کرد: از این میزان 393 میلیارد تومان به بانک‌ها ابلاغ شده که در حال پرداخت هستند و 71 میلیارد تومان آن متعلق به دستگاه‌های حمایتی است. 
وی با بیان اینکه در سال گذشته پیش‌بینی اشتغال برای دستگاه‌های اجرایی استان در سامانه رصد 16 هزار نفر بوده است، بیان کرد: بیش از 12 هزار نفر از اشتغال پیش‌بینی شده برای دستگاه‌های اجرایی محقق شد و در حال حاضر برخی از دستگاه‌ها در راستای اشتغال ایجاد شده، در حال ثبت‌ در این سامانه هستند. 
فاضلی گفت: در سال گذشته به دلیل عدم تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین عدم اطلاع فارغ‌التحصیلان از طرح کارورزی، سه هزار و 400 نفر سهمیه استان محقق نشد که در سال جاری سهمیه استان نصف شده است. 
در پایان مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: در سال گذشته یک هزار و 922 طرح اشتغالزا از سوی این نهاد ایجاد شد که 61 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع امدادی و 290 میلیارد ریال از تسهیلات بانکی اعطا شد. 
ملک‌پور خاطرنشان کرد: 428 مورد پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و تاکنون پرداختی صورت نگرفته است که مجموعا برای این تعداد پرونده و پرونده‌های قبلی 12 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: