• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 981-18914-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جلوگیری از ورود عشایر به مراتع چهارمحال و بختیاری، پیش از تقویم کوچ

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طبق تقویم رسمی، کوچ عشایر از 20 اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد، گفت: از ورود عشایر به مراتع پیش از تقویم کوچ، جلوگیری می‌شود.
یحیی حسین‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: امسال خوشبختانه وضعیت در استان خوزستان برای عشایر به طور کامل فراهم است و به اندازه کافی آب و مرتع وجود دارد و دمای هوا افزایش آنچنانی نیافته است، به همین دلیل در حال حاضر عشایر در خوزستان مستقر هستند.
وی با اشاره به اینکه اداره کل امور عشایر متولی کوچ عشایر است، افزود: سال‌های گذشته به دلیل نبود آب، مرتع و گرمای هوا در خوزستان، کوچ عشایر زودتر از موعد تعیین شده صورت می‌گرفت که امسال به دلیل مساعد بودن شرایط در خوزستان از کوچ زودهنگام عشایر جلوگیری خواهد شد.
حسین‌‎پور گفت: تعدادی از عشایر که انگشت‌شمارند به استان کوچ کرده‌اند و در حال حاضر دام‌های آنان در دامداری‌ها مستقر هستند.
وی با بیان اینکه تعدادی از ایلراه‌های عشایری استان بر اثر سیلاب تخریب شد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که بارندگی‌ها به اتمام نرسد و شرایط فراهم نشود، ایلراه‌های عشایری را نمی‌توان مرمت و بازگشایی کرد، قطعا تا قبل از آغاز کوچ عشایر، ایلراه‌ها بازگشایی خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: