• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 981-586-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

مشکلات ناشی از سیل در مدارس تا پایان تابستان تعیین تکلیف شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تا پایان تابستان مشکلات ناشی از سیل در مدارس باید تعیین تکلیف شود تا در سال تحصیلی جدید خسارات مشاهده نشود. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی ۲۶ فروردین‌ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، ضمن تشکر از آموزش و پرورش به دلیل در اختیار گذاشتن مدارس و سالن‌های ورزشی این دستگاه برای اسکان سیل‌زدگان، اظهار کرد: چه میزان مسئولان و افراد در به وجود آمدن خساراتی که در زمان بحران به مدارس وارد شد مقصر هستند؟
وی افزود: در شهرستان فارسان با وجود بارش کم‌تر نسبت به شهرستان‌های لردگان، کوهرنگ و کیار، بیشترین تخریب در حصارکشی مدارس را شاهد بودیم و باید بررسی شود که این امر ناشی از چه بوده است.
عباسی گفت: مصوبات میزان خسارت در شورای مدیریت بحران تصویب می‌شود و در شورای آموزش و پرورش تنها گزارش مدارس خسارت دیده ناشی از سیل ارائه می‌شود.
وی بیان کرد: میزان خسارت برآورد شده ناشی از سیل در استان جمع‌بندی و به تهران ارسال شد که در حال طی شدن فرایند است تا اعتبار تخصیص داده شود و توزیع صورت گیرد.
استاندار تاکید کرد: تا پایان تابستان مشکلات ناشی از سیل در مدارس باید تعیین تکلیف شود تا در سال تحصیلی جدید خسارات مشاهده نشود.
وی با اشاره به برگزاری مراسمات هفته بزرگداشت معلم، تصریح کرد: باید به وضعیت اعتبارات دقت کرد و برنامه‌هایی که ارائه می‌شود قابلیت عملیاتی شدن را داشته باشند، ارائه راهکار و تجزیه و تحلیل خوب است ولی پیشنهاداتی که ارائه می‌شود باید عملیاتی شود تا تبعاتی در بیرون از مجموعه در پی نداشته باشد، بنابراین براساس واقعیات، باید پیشنهاد داده شود.
عباسی در خصوص واگذاری مسکن به فرهنگیان، گفت: بهتر است اداره کل راه و شهرسازی زمین با قیمت کارشناسی در اختیار سرمایه‌گذار و یا تعاونی مسکن فرهنگیان قرار دهد و ساخت و ساز به صورت مشارکتی انجام شود.
وی در ادامه در خصوص کم و کیف انتخاب معلم نمونه در استان، بیان کرد:  هر چه انتخاب معلم نمونه بیشتر تبیین شود تبعات کمتری را به همراه دارد، همچنین براساس شاخص‌هایی که معلم طبق آن ارزیابی می‌شود تقدیر صورت گیرد.
استاندار با اشاره به اینکه نامگذاری هفته معلم برای گرامیداشت مقام معلم است، گفت: این هفته نامگذاری شده تا تکرار شود که معلمی بسیار مهم است و لازم است موضوعات و برنامه‌های این هفته با مشارکت آموزش و پرورش برای همگان تبیین شود.
وی گفت: می‌توان برای گرامی‌داشت معلمان از نظر آن‌ها استفاده و به پختگی برنامه‌ها توجه کرد.
عباسی بر مشارکت و مساعدت هر چه بیشتر مدیران موثر استانی و فرمانداران هر شهرستان برای برگزاری بهتر برنامه‌های هفته معلم تاکید کرد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: