• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 981-2384-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح‌های فناورانه از مباحث اصلی اقتصاد مقاومتی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از مباحث اصلی اقتصاد مقاومتی طرح‌های فناورانه است، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - طهمورث الیاسی بختیاری ۲۵ فروردین‌ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان‌، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی با توجه به چارچوبی که دارند برنامه‌های خود را ارائه دهند.
وی افزود: باید از تمامی ظرفیت‌هایی که در استان موجود است استفاده کرد تا به اهداف مدنظر دست یافت.
الیاسی با بیان اینکه طرح‌های فناورانه از مباحث اصلی اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید نسبت به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی بیان کرد: علی‌رغم تلاش‌هایی که از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان انجام شده است ولی از ظرفیت طرح‌های فناورانه استفاده نشده که امید است بتوان برای محقق شدن برنامه‌ها با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری و سایر دستگاه‌ها مشارکت داشته باشند.
الیاسی تاکید کرد: پروژه‌ها و اقداماتی که برای دستگاه‌های اجرایی تعریف می‌شود تامین اعتبار آن‌ها به عهده مدیر مربوطه است تا بتوان با انجام برنامه‌ها و ارزیابی‌های دقیق، اهداف مدنظر رهبری محقق شوند.
در ادامه معاون توسعه و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته 41 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان برگزار شد که دارای ۲۴۶ مصوبه بود که از این تعداد ۱۵۷ مصوبه با ۶۴ درصد اجرا شده و ۸۹ مصوبه در دست اجرا است.
علیرضا شجاعی بیان کرد:  در سال گذشته آورده صندوق توسعه ملی برای پروژه‌‌های استان ۱۴۰ میلیارد تومان بوده که ۱۱۱ میلیارد تومان آن جذب شده است،‌ همچنین میزان تسهیلات از محل طرح رونق ۶۱ میلیارد تومان و میزان پرداختی بانک‌ها ۶۹ میلیارد تومان بوده است که به واسطه پرداخت تسهیلات، اشتغال یک هزار و ۴۰۷ نفر فراهم شد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعداد پروژه‌های واگذار شده در استان  ۵۸ مورد گزارش شده است، گفت: امسال همانند سال گذشته تلاش می‌شود از تمام ظرفیت‌ها برای واگذاری پروژه‌ها صورت گیرد.
شجاعی بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات بخش صنعت، معدن و تجارت استان برای ۵۰ واحد، ایجاد ۱۰ باب معدن جدید، راه‌اندازی ۱۰ واحد راکد را از برنامه‌های سال گذشته عنوان کرد.
وی بهبود فضای کسب و کار، مقابله با شرایط تحریم، ارتقای بهره‌وری و توسعه در سرمایه‌گذاری را از اهداف سال ۹۸ دانست و گفت: از اولویت‌ها و برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی افزایش سطح درآمد در استان، حفظ اشتغال موجود، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و تقویت مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی استان و ساماندهی پروژه‌های عمرانی است.
معاون مدیریت و برنامه‌ریزی استان بیان کرد: از ۲۴ دستگاه اجرایی استان چهار دستگاه اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تامین اجتماعی و صدا و سیما پروژه‌های شاخص در قالب اقتصاد مقاومتی را ارائه نداده‌اند که لازم است هر چه سریع‌تر برنامه‌ها و پروژ‌های خود را ارائه دهند تا ارزیابی صورت گیرد. 
وی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه IT ظرفیتی است که در سال گذشته برجسته شد، تصریح کرد: علی‌رغم فعالیت‌های صورت گرفته استفاده مطلوبی از این این حوزه نشده است، بنابراین تسهیلاتی تا سقف پنج میلیارد تومان به متقاضیان این حوزه با سود شش تا هشت درصد داده می‌شود که امسال منابعی برای این حوزه پیش‌بینی شده است.
شجاعی خاطرنشان کرد: کسب و کارهای جدید رو به رشد است که می‌توان تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار متقاضیان این حوزه قرار داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: