• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 981-1985-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

«رونق تولید» همان اقتصاد مقاومتی است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: رونق تولید همان اقتصاد مقاومتی است که لازم است با تلاش و همت پول بدست آوریم تا نیاز به بیرون از کشور نداشته باشیم. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی ۲۵ فروردین‌ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان‌، اظهار کرد: لازم است با بررسی منابعی که در اختیار هر دستگاه اجرایی قرار دارد، بتوان استان را مدیریت کرد. 
وی با اشاره به اینکه اقتصاد صرفا با ایستادن محقق نمی‌شود، افزود: اقتصاد نیازمند برنامه است و بدون تلاش،  برنامه و همت به جایی نخواهیم رسید به خصوص امسال اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی بدون برنامه حرکت کنند برنامه‌ها محقق نخواهد شد. 
عباسی گفت: اگر منابع و مصارف براساس اولویت‌ها و نیازهای اساسی تشخیص داده نشود اقتصاد مقاوم نخواهد شد. 
وی بیان کرد: دولت برای سال جاری ۳۸۴ هزار میلیارد تومان بودجه از محل‌ فروش نفت و گاز، مالیات، درآمد دولت و صادرات غیر نفتی تعیین کرده که به تصویب مجلس رسیده است و باید در طول سال، بودجه محقق شود ولی این امر رخ نمی‌دهد به همین دلیل مقام معظم رهبری سال‌های گذشته به اقتصاد مقاومتی و امسال  به رونق تولید تاکید دارند. 
استاندار تاکید کرد: رونق تولید همان اقتصاد مقاومتی است که لازم است با تلاش و همت پول بدست آوریم تا نیاز به بیرون از کشور نداشته باشیم. 
وی اظهار کرد: لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ای عملیاتی در قالب اقتصاد مقاومتی ارائه دهند که امکان محقق شدن را داشته باشد. 
عباسی ادامه داد:  در دل ارزیابی درست و نادرست اجرا شدن برنامه‌ها، مدیر نیز ارزیابی می‌شود، بنابراین نباید صرفا به برنامه‌ها اکتفا کرد. 
وی در ادامه با اشاره به طرح‌های فناورانه در حوزه IT و  ICT، تصریح کرد: باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار فناوران IT و ICT که طرح را برای اجرا و عملیاتی کردن ارائه می‌دهند‌، قرار داد. 
استاندار گفت: لازم است برای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان موضوع فناورانه تبیین شود، همچنین در فرمانداری هر شهرستان‌ انجمن فارغ‌التحصیلان نظام IT، تشکیل و عضو این انجمن شوند. 
وی بر لزوم تشکیل جلسه هم‌اندیشی فارغ‌التحصیلان این حوزه در هر شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: در صورتی که این حوزه نتواند طرح‌های فناورانه ارائه دهد سایر بخش‌ها از جمله صنعت و کشاورزی طرح‌های فناورانه ارائه دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: