• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 981-486-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجلیل از جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای موفق طرح مشاغل خانگی

جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای موفق طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از سوی  معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار و معاون و سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی تجلیل شد.
سیروس رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – با اعلام این خبر، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از 9 استان پایلوت اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، با ثبت‌نام 2380 نفر متقاضی و انجام طرح در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، آموزش و توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار تحت نظارت و حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان توانست با موفقیت طرح را در سراسر استان اجرا کند و به عنوان یکی از استان های موفق در اجرای طرح مطرح شود.
رییس جهاددانشگاهی استان گفت: در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد تسهیل گر، نقش مداخله‌ای و توسعه‌ای در ایجاد، توسعه و پایدارسازی مشاغل خانگی را ایفا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد توازن میان مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده(رایگان)، ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی و ایجاد روحیه و فرهنگ کار گروهی درخانواده، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و... از جمله مزایای کسب و کارهای خانگی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: