• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9710-10814-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:

کالای یارانه‌ای به درستی به دست مصرف‌کننده برسد

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: باید کالای یارانه‌ای به درستی به دست مصرف‌کننده برسد و برنامه‌ریزی لازم در این زمینه انجام شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – الله‌کرم نصیری 22 دی‌ماه در ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: با توجه به لزوم حساسیت بر بازار از جمله توزیع گوشت قرمز منجمد، گرم و گوشت سفید، باید برنامه‌ریزی صورت لازم گیرد و نظارت دقیق از زمان توزیع تا عرضه انجام شود.
وی افزود: نباید در خصوص کالاهای ذخیره شده مشکلی وجود داشته باشد و با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می‌شویم باید تلاش شود تا برای آن ایام مشکلی پیش نیاید.
نصیری بتصریح کرد: نرخ مرغ و گوشت را وزارتخانه اعلام کرده که باید به درستی برنامه‌ریزی شود، بنابراین لازم است کنترل کافی بر روی مواد پروتئینی مردم، انجام شده تا مردم دچار خسران نشوند.
وی گفت: باید مکان‌هایی که توزیع‌کننده گوشت و مرغ هستند با نصب پلاکارد مشخص شوند و به جز آن مکان‌ها، نباید توزیع در مکانی دیگر انجام شود، زیرا این کار تخلف است.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری  بیان کرد: باید کالای یارانه‌ای به درستی به دست مصرف‌کننده برسد و برنامه‌ریزی لازم انجام شود، همچنین سهمیه‌ای که برای فروشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود باید نظارت‌ها علاوه بر صنعت، معدن و تجارت با همکاری اصناف نیز انجام شده تا اگر مشکلی وجود دارد، برطرف شود.
وی بر فعال شدن کارگروه زیر مجموعه تنظیم بازار استان که متشکل از صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اصناف است، تاکید کرد.
نصیری در خصوص تعیین قیمت نرخ سبوس در استان، خاطرنشان کرد: در جلسه گذشته تعیین قیمت سبوس از سوی صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تعیین شد و با توجه به اینکه قیمت توافقی مشخص نشد، باید قیمت سبوس به ازای هر کیلوگرم 1210 تا 1220 تومان در نظر گرفته شود.
در ادامه رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، گفت: در حال حاضر حساسیت بر روی بازار نسبت به قیمت‌ها وجود دارد.
طهمورث الیاسی بختیاری بیان کرد: میزان دخالت بر روی بازار باید به گونه‌ای باشد که به ایجاد ثبات در بازار کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود همانند سایر استان‌ها برنامه‌ریزی و قیمت‌گذاری توافقی بر روی موادی همچون سبوس صورت گیرد تا دست کارخانجات و واحدهای تولیدی بسته نشود، باید رضایت مصرف‌کننده و تولید کننده را لحاظ کنیم، زیرا قیمت کالا را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: