• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9710-10714-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حدود پنج هزار هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده چهارمحال و بختیاری به اداره‌کل منابع طبیعی تحویل شد

معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته حدود پنج هزار هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده استان به اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تحویل شد.
برمک اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: با اشاره به تحویل اراضی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری به اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، گفت: هیچ شخصی اجازه ندارد به اراضی ملی تجاوز کرده و تصرف را از طریق غرس اشجار و یا هر روش دیگری انجام دهد.
وی افزود: در سال گذشته حدود پنج هزار هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده استان در شهرستان‌های اردل، کیار، لردگان، شهرکرد و بن بر اساس مصوبه شورای‌عالی حفاظت محیط زیست کَسر و به اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تحویل شد.
اسلامی تاکید کرد: در این تحویل و تحول نوعیت عرصه تغییر نکرده است و اراضی همچنان ملی بوده و اگر افراد ذینفع به ملی بودن عرصه معترض هستند باید به شعبه ویژه مقرر تبصره یک ماده ۹ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب سال ۸۹ در دادگستری شهرکرد مراجعه و اقامه دعوی کنند و اگر متقاضی اجرای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی نیز هستند بایستی به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مربوطه مراجعه تا مستند به ظرفیت قانون نسبت به واگذاری اراضی اقدام شود.
 معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطرنشان کرد: هیچ شخصی اجازه ندارد به اراضی ملی تجاوز کرده و تصرف را از طریق غرس اشجار و یا هر روش دیگری انجام دهد.
وی گفت: مستند به تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری مصوب سال ۴۶ و ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی از متجاوز رفع تصرف شده و این اشخاص به محاکم قضایی معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: