• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 979-1186-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در جشن روز دانشجو:

دانشجویان دانشگاه شهرکرد مطالبات خود را مطرح کردند

همزمان با جشن روز دانشجو، دانشجویان دانشگاه شهرکرد مطالبات و مشکلات خود را در حضور مسئولان استان و دانشگاه مطرح کردند. 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – آرش حیدری، نماینده تشکل انجمن اسلامی  12 اذرماه در این آیین اظهار کرد: انتقاد باید در جامعه وجود داشته باشد زیرا اساسا وظیفه دانشجو، مطالبه‌گری و انتقاد است. 
وی افزود: در دانشگاه اجازه شکل‌گیری هویت به دانشجو داده نمی‌شود و آن‌ها را سرگرم مسائل بیهوده کرده‌اند، متاسفانه دانشجویانی که به جامعه تحویل داده می‌شود متخصص نیستند. 
حیدری گفت:دانشگاه باید محل کسب تجربه علمی، عملی و محل آزمون و خطا باشد، اجازه دهید روی پای خود بایستیم و خود راه درست را انتخاب کنیم. 
در ادامه نماینده تشکل مجمع اسلامی دانشجویان آزاد اندیش در دانشگاه شهرکرد بیان کرد: وضعیت قشر نخبه در کشور اصلا مناسب نبوده و بی‌توجهی به جوانان حق استان نیست. 
محمدجواد باورصادی گفت: زمانی سرزنده‌ بودن دانشجو و قشر جوان جامعه را خواهیم دید که مورد بی توجهی قرار نگیرند. 
در ادامه نماینده کانون‌های فرهنگی دانشگاه شهرکرد اضافه کرد: تا فرهنگ جامعه‌ای اصلاح نشود و جامعه برنامه فرهنگی نداشته باشد نه عشق به علم و نه علاقه به روابط منطق اجتماعی شکل می‌گیرد. 
محمد کریمی گفت: بخش اعظمی از آسیب‌های اجتماعی که امروز دغدغه تمام مسئولان است و مقام معظم رهبری بر آن تاکید می‌کنند به ضعف در مسائل فرهنگی برمی‌گردد. 
وی ادامه داد: ما می‌توانیم با اتکا به دانشجویان و با عشق و علاقه و بدون هیچ چشم‌داشتی ضعف‌ها را جبران کنیم. 
 کریمی گفت: مسئولان باید به دانشجو احترام بگذارند به علایق و سلیقه‌های مختلف اهمیت داده و نزاع‌های قومی و قبیله‌ای را در این استان خاتمه دهند تا استان پیشرفت کند. 
نماینده شورای صنفی و رفاهی دانشگاه شهرکرد نیز گفت: پولی سازی آموزش به این معناست که در ابتدای هر ترم دانشجو را موظف کنیم که هزینه خوابگاه خود را پرداخت کند به راستی کرامت و شان دانشجو در این ساز و کار چیست. 
مهدی کیان ارثی ادامه داد: امروزه بسیاری از زیرساخت های دانشگاه فرسوده است بسیاری از ساختمان‌ها در شان دانشگاه نیست و از بدو ساخت تغییری در آن ها ایجاد نشده است. 
وی افزود: امروز حال دانشگاه بر خلاف تصورات مسئولان خوب نیست، روحیه مطالبه‌گری در دانشگاه مرده است، حق دانشجو است که بهترین معیارها را برای تحصیل داشته باشد. 
کیان ارثی خاطرنشان کرد: از مسئولان درخواست می‌‎شود از ظرفیت‌های دانشجویی در امور استان استفاده کنند. 
به گزارش ایسنا، در این آیین نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، نماینده تشکل بسیج دانشجویی و نماینده انجمن علمی نیز مطالبات و خواسته‌های خود را مطرح کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: