• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 979-384-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

25 شهر در چهارمحال و بختیاری دارای طرح تفصیلی هستند

مدیر شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: از مجموع 40 شهر استان 27 شهر دارای طرح جامع مصوب و از این تعداد 25 شهر دارای طرح تفصیلی هستند.
صغری محمدعلیزاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: از مجموع 40 شهر استان 27 شهر اعم از شهرکرد، فرخشهر، فارسان، جونقان و بن دارای طرح جامع مصوب هستند که توسط استاندار به شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ابلاغ شده تا آنان برابر ضوابط و مقررات و کاربری‌های لحاظ شده در طرح، اقدام لازم و قانونی مانند کارهای خدماتی، اجرایی همچون تعریض معابر، صدور پروانه‌های ساختمانی مسکونی و اداری و ... را انجام دهند.
وی افزود: از 27 شهری که دارای طرح جامع مصوب هستند 25 شهر دارای طرح تفصیلی مصوب است که در طرح تفصیلی جزئیات بیشتری نسبت به طرح جامع آمده و زمین‌ها و املاک پلاک به پلاک بررسی شده و نقشه جزئیات را به شهرداری می‌دهد و دو شهر دیگر شامل لردگان و شلمزار در دستور کار کمیسیون ماده پنج استان برای طرح تفضیلی قرار دارد.
محمدعلیزاده تاکید کرد: از مابقی شهرهای استان نیز شش شهر دارای طرح هادی مصوب هستند که این امر نیز توسط استاندار به شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ابلاغ شده که طرح هادی اصول و کلیات طرح را مشخص می‌‌کند و شش شهر دیگر نیز بعد از تصویب در کارگروه و شورای برنامه ریزی و توسعه استان توسط استاندار به شهرداری‌ها برای اجرا ابلاغ می‌شود تا بر اساس آن اقدام لازم صورت گیرد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: