• جمعه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 979-285-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه شهرکرد:

کار اساسی، اصلاح ریشه‌های اقتصادی کشور است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به مطلوب بودن بسته‌های حمایتی از سوی دولت به اقشار کم‌درآمد جامعه، گفت: بسیاری از مردم در این شرایط به این‌گونه کمک‌ها نیاز دارند ولی این کار اساسی نیست بلکه کار اساسی اصلاح ریشه‌های اقتصادی کشور، توسعه اشتغال، توجه به توانمندی‌های داخلی و متکی شدن به نیروهای جوان است. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام دوم آذرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار کرد: برتری طلبی یا کبر روحیه‌ای است که افراد خود را از دیگران برتر بدانند که با این حال فساد به دنبال برتری طلبی است. 
وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی از برتری‌طلبی‌ها و غفلت‌ از وظیفه نشات می‌گیرد، افزود: آسیب‌های اجتماعی در جامعه کم نیستند، انواع مواد مخدر، الکل، مشروبات الکلی، فرقه‌های نوظهور، ادعاهای پوچ و باطل، بداخلاقی‌ها، گناهان و شهوت‌رانی‌ها از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند. 
حجت‌الاسلام نکونام گفت: دشمنان همانگونه که جنگ اقتصادی را به راه انداخته و از طریق تحریم به جان کشور افتاده‌اند، تلاش می‌کنند موقعیت اقتصادی را نیز مخدوش کنند، قطعا هیچ موقع خواب آمریکایی‌ها تعبیر نخواهد شد و آن‌ها نابود خواهند شد. 
وی بیان کرد: دشمن در کنار جنگ اقتصادی جنگ فرهنگی به راه انداخته است که به همان میزان شهوت‌رانی را ترویج می‌کند، گناهان جنسی را تقویت می‌کند و به سمت ابتذال‌ها سوق می‌دهد، مواد مخدر را ترویج می‌دهد و فکرهای انحرافی را در ذهن‌ها تقویت می‌کند که نباید از این مسائل غافل شد. 
امام جمعه شهرکرد گفت: پوشاندن این مسائل جایز نیست، بلکه مدارس باید مراقبت لازم را انجام دهند و متولیان امر در مدارس باید حساس باشند. 
وی ادامه داد: متولی انجام کار فرهنگی تنها ائمه جماعات و حوزه علمیه نبوده بلکه وظیفه اجتماعی است که باید همه جانبه و جدی صورت گیرد و مسئولان در جریان تمام اتفاقات قرار گیرند. 
حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: بسیج یک تشکل خوب و قوی است که باید تمام افراد برای بسیجی شدن ثبت‌نام کنند و در تشکل‌ها حضور جدی داشته باشند. 
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه آحاد ملت بسیجی هستند، بیان کرد: روحیه بسیجی موجب می‌شود آسیب‌های اجتماعی و فرقه‌های دشمن خنثی شود. 
وی تاکید کرد: نگاه بسیجی به معنای نگاه به آرمان‌های امام، شهدا و راه خدا و قرآن است. 
امام جمعه شهرکرد با اشاره به ۱۷ ربیع‌الاول، گفت: اسلام ناب اعتماد جامع به قرآن‌ و عمل صالح دارد. 
وی افزود: دشمن به اشکال مختلف در کشور سم‌پاشی می‌کند و قصد دارد دل مردم را خالی و افراد را بترساند، نباید ترسید و باید مقاوم ایستادگی کرد. 
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به مسئله برجام، تصریح کرد: بعد از کنار رفتن آمریکا، اروپاییان راه آمریکا را در پیش گرفتند که برخی مسئولان تصمیم جدی برای کشور نمی‌گیرند و لازم است از اروپاییان قطع امیده کند. 
وی گفت: اگر نمی‌خواهید از برجام خارج شوید ولی به آن‌ها دل خوش نکنید، هر چه انسان با غربی‌ها رابطه داشته باشد چیزی جز ذلت، وقت تلف کردن و منت کشیدن نصیب کشور نمی‌شود. 
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: مقام معظم رهبری تاکید می‌کند بهتر است به سمت برخی کشورهای شرقی رفت تا راه صحیح و پررونقی ادامه یابد که انتظار می‌رود مسئولان، کشور را معطل برجام نگذارند. 
وی با اشاره به مطلوب بودن بسته‌های حمایتی از سوی دولت به اقشار کم‌درآمد، بیان کرد: بسیاری از مردم در این شرایط به این‌گونه کمک‌ها نیاز دارند ولی این کار اساسی نیست بلکه کار اساسی اصلاح ریشه‌های اقتصادی کشور، توسعه اشتغال، توجه به توانمندی‌های داخلی و متکی شدن به نیروهای جوان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: