• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 979-288-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار: توجه به حوزه جوانان و ورزش یکی از راه‌های توسعه چهارمحال و بختیاری است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: توجه به حوزه جوانان و ورزش یکی از راه‌های توسعه استان است. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی اول آذرماه در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: ارتفاع از سطح دریا، موقعیت استان و نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری می‌طلبد تا به حوزه جوانان و ورزش توجه بیشتری شود زیرا یکی از راه‌های توسعه استان همین امر است. 
وی افزود: استان ناشناخته است و باید شناخته شده تا از پتانسیل‌های گوناگون استفاده شود که توجه به بخش خصوصی یکی از راه‌حل‌هایی است که می‌تواند مشکلات را برطرف کند. 
در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: زیرساخت ورزشی در استان مناسب نیست و سرانه ورزشی استان تقریبا 32 ساتی‌متر است که «بن» با 67 سانتی‌متر بیشترین سرانه ورزشی و برخی نقاط مانند لردگان با 12 ساتی‌متر و کوهرنگ حدود 13 سانتی‌متر به دلیل دوری از مرکز استان و پارامترهایی که در گذشته مطرح بوده و براساس جمعیت اقدام به احداث سالن ورزشی می‌شد، وضعیت مطلوبی ندارند. 
حمید کریمی با بیان اینکه در مرکز استان سالن شاخص و در منزلت این شهر موجود نیست، تصریح کرد: دارای عقب ماندگی بلند مدت در این حوزه هستیم که از گذشته تاکنون رخ داده و استان تنها در بروجن دارای دو زمین چمن است و سایر مناطق زمین چمن استاندارد وجود ندارد. 
کریمی تاکید کرد: چهارمحال و بختیاری دارای صنعت نیست و گردشگری یکی از شاخص‌های توسعه است که یکی از شاخه‌های آن توریسم ورزشی است. 
مدیر کل ورزش و جونان استان اظهار کرد: استان جزء معدود استان‌هایی است که سالن 12 هزار نفری فوتبال را ندارد. 
وی با بیان اینکه پروژه‌هایی مانند سال غلات شهرکرد حدود 17 تا 18 سال پیش احداث شده که نیازمند اعتبارات برای تکمیل هستند، گفت: استان با بهره‌گیری از ظرفیت ارتفاع، به عنوان اردوبام تیم‌های ملی اما هنوز بن بست میزبانی مسابقات کشوری را داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: