• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 978-12614-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر مرکز تخصصی مهدویت:

نماز ریاکارانه، آفت دیروز و امروز جامعه است

مدیر مرکز تخصصی مهدویت نماز ریاکارانه را آفت دیروز و امروز جامعه خواند و اظهار کرد: قرآن کریم چنین نمازی را از بی‌نمازی بدتر می‌داند و بر اساس آیه «فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ» در سوره ماعون بر حال چنین افرادی وای می‌گوید.

به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی 29   آبان‌ماه در چهارمین اجلاس نماز شهرستان شهرکرد، با بیان اینکه تربیت دینی و قرآنی و اسلامی بدون نماز هرگز میسر نیست، گفت: نماز برنامه‌ای برای تکامل روح و روان انسان است و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد .
وی با اشاره به اینکه قرآن بهترین کار در دنیا را دعوت به خدا می‌داند، افزود: علت این فرمایش خداوند در قرآن ایجاد جامعه‌ای با چارچوب‌های لازم تربیتی و اخلاقی است تا بتواند در مسیر صلاح و کمال قرار گیرد .
کلباسی نماز ریاکارانه را آفت دیروز و امروز جامعه خواند و اظهار کرد: قرآن کریم چنین نمازی را از بی‌نمازی بدتر می‌داند و بر اساس آیه « فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ» در سوره ماعون بر حال چنین افرادی وای می‌گوید .
مدیر مرکز تخصصی مهدویت نماز را جلادهنده روح و روان انسان دانست و تصریح کرد: جامعه‌ای که با نماز واقعی عجین است به کمال می‌رسد و جامعه بدون نماز رو به زوال می‌گذارد .
وی با بیان اینکه قرآن سه راه برای دعوت به نماز بیان کرده است، عنوان کرد: نخستین راه دعوت به نماز حکمت است و حکمت به معنای شفاف‌سازی امور بر اساس دانش و بیان حقایق است لذا کسی هم که می‌خواهد به نماز دعوت کند باید معنا و مفهوم و آثار نماز را به خوبی بشناسد .
کلباسی با تأکید بر اینکه والدین ضرورت نماز برای فرزندان خود را به خوبی درک نکرده‌اند، اضافه کرد: تمام اصول عقیدتی و مذهبی در نماز گنجانده شده است و نماز انسان را از مشکلات وجودی او دور می‌کند .
مدیر مرکز تخصصی مهدویت موعظه حسنه را دومین راه دعوت به نماز بر اساس آیات قرآن خواند و افزود: موعظه حسنه بسیار جای کار و اثر دارد و یکی از دلایلی که فرزندان از نماز فاصله می‌گیرند روش نادرست والدین در موعظه آن‌هاست .
کلباسی ادامه داد: گاهی برخی از خانواده با فشار و اجبار فرزندانشان را به نماز وادار می‌کنند که این خاطره بدی برای آن‌ها به همراه دارد و باید با عاطفه، تشویق و محبت نماز در دل کودکان جا نهاد .
وی جدال را سومین راه دعوت به نماز برشمرد و خاطرنشان کرد: درک ضرورت نماز بسیار مهم است و باید با تقلید، ترغیب، عادت و تعلیم و تکلیف فرزندان را از کودکی با نماز آشنا کرد تا در سن تکلیف مداومت بر نماز داشته باشند .
مدیر مرکز تخصصی مهدویت درمان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی را ترویج فرهنگ نماز دانست و ادامه داد: نماز آسیب‌های اخلاقی، اجتماعی، خانوادگی و حتی آسیب‌های کسب‌وکار را برطرف می‌نماید و تجارب بسیاری در این زمینه‌ها وجود دارد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: