• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 978-2184-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فروش گوشت‌های منجمد یارانه‌ای به قیمت آزاد در چهارمحال و بختیاری پیگیری می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گفت: اینکه برخی گوشت‌های منجمد یارانه‌ای را در بازار به قیمت آزاد می‌فروشند موجب نگرانی است و پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد. 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – الله‌کرم نصیری 27 آبان‌ماه در کمیسیون ستاد تنظیم بازار استان، پیگیری گران‌فروشی گوشت، بازنگری در شبکه‌ توزیع  و تشدید نظارت در استان را جمله اولویت‌هایی دانست که می‌بایسیت از سوی متولیان این امر طی هفته جاری انجام شود. 
وی تاکید کرد: اینکه برخی گوشت‌های منجمد یارانه‌ای را در بازار به قیمت آزاد می‌فروشند موجب نگرانی است و پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شدو 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: از لحاظ موجودی کالا نسبت به دوماه گذشته شرایط مناسب است اما قیمت‌ گران است و بخشی از این گرانی غیرقابل توجیح است. 
سیدنعیم امامی افزود: بخشی از گرانی مربوط به افزایش قیمت مواد اولیه و سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی است اما بخشی از آن غیرقابل توجیح است چراکه در استان تنها فاکتور خرید و فروش با یکدیگر مقایسه می‌شود. 
امامی خاطرنشان کرد: در خصوص میوه شاهد تفاوت نسبتا زیادی از لحاظ قیمت در سطوح مختلف شهر هستیم که عواملی  از جمله کیفیت میوه، برچیدن میوه( دست چین کردن میوه) و اجاره بهاء مغازه‌ها درصدی قیمت میوه را افزایش می‌دهد. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: بازرسی‌ها بسیار سختگیرانه شده و متقابلا جرایم نیز افزایش داشته است اما سواستفاده برخی فروشندگان برای فروش میوه درجه سه به جای میوه درجه یک قابل انکار نیست. 
وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر میوه مشکل اصلی بازار استان نبوده و مشکلات دیگری همچون مشکل گرانی گوشت در استان وجو دارد که رسیدگی و پیگیری آن نسبت به گرانی میوه اولویت دارد. 
امامی خاطرنشان کرد: همواره بازرسی‌ها بر قیمت میوه در سطح شهر انجام شده اما لازم است که بازرسی در میدان میوه و تره‌بار بیشتر شود و قیمیت ورود و خروج میوه از میدان میوه‌ و تره‌بار از هفته جاری کنترل می‌شود. 
رئیس سازمان جهادکشاوری چهارمحال و بختیاری از توزیع 84 تن گوشت گرم در استان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت:  از ابتدای سال جاری 9 محموله گوشت گرم در استان توزیع شد که بخش عمده آن در ماه مهر و آبان بوده است. 
ذبیح‌الله غریب خاطرنشان کرد: بدون در نظر گرفتن آمار بخش خصوصی در حال حاضر گوشت منجمد 61 تن، مرغ منجمد 208تن، جو  یک‌هزار و 40 تن ، کنجاله سویا سه هزار و 600 تن، ذرت خارجی پنج هزار و 300 تن از موجودی فعلی انبارهای استان است و طی دوماه گذشته 33 هزارتن محصول توسط بخش خصوصی وارد استان شده است. 
غریب در ادامه بیان کرد: سرانه مصرف روزانه جو در استان 500 تن است و از ابتدای سال جاری تا کنون هفت هزارتن ذرت توزیع شده است و سرانه مصرف ذرت طی یک ماه بین هشت تا 10 هزار تن است. 
رئیس سازمان جهادکشاوری چهارمحال و بختیاری گفت: طی دوماه گذشته تا کنون 287 محموله از بنادر به استان ارسال شده که سهم مرغداری‌ها 58 محموله، دامداری‌ها 48 محموله، انباره‌ها 18 محموله، کارخانه‌ها 44 محموله و مراکز نهاد فروش دو محموله بوده است. 
وی بیان کرد: قیمت مرغ زنده هفت هزار و 250 تومان، مرغ کشته شده در کشتارگاه 10 هزارو 730 تومان، گوشت بره زنده هر کیلو 24 هزار تومان، گوشت بره توسط فروشنده 60 هزارتومان، گوسفند 16 هزار و 500 در کشتارگاه و در مغازه 44 هزارتومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: