• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 978-1885-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس تاکید کرد:

ضرورت عملیاتی شدن سند گردشگری چهارمحال و بختیاری

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است سند گردشگری استان سریع‌تر عملیاتی شود و در این سند تعهدات هر کدام از وزارتخانه‌ها نیز مشخص شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – علی کاظمی 26 آبان‌ماه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، با اشاره به اینکه مشکلات به دو دسته تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: یک دسته از مشکلات مربوط به استان است که در این میان مدیران اجرایی بخش‌ها، مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، مطرح کردن برخی از مسائل در این جلسه لازم نیست و باید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جلساتی را با نهادهای نظارتی و دستگاه‌های اجرایی برگزار کنند تا مصوبات تنها در این جلسه به تصویب رسند.
وی افزود: لازم است سند گردشگری استان سریع‌تر عملیاتی شود و در این سند تعهدات هر کدام از وزارتخانه‌ها نیز مشخص شود.
نماینده مجلس گفت: اگر برخی از مسائل در سطح کلان حل نشود کار ما مشکل‌تر خواهد شد که به نظر می‌رسد تمام هم و غم مسئولان باید بر روی سند جامع گردشگری استان گذاشته شود و قطعا با مشخص شدن تعهدات مربوط به هر وزارتخانه، بسیاری از مشکلات استان برطرف خواهد شد.
کاظمی با اشاره به ضرورت برطرف شدن مسائل استان، بیان کرد: باید اقدامی صورت گیرد تا مسائل استان برطرف شده و حوزه‌ها در مقابل یکدیگر قرار نگیرند مخصوصا لازم است تسریع در خصوص تمدید پروانه‌ها در دستور کار گیرد.
وی ادامه داد: لازم است سرمایه‌گذار واقعی مشخص شود که آیا برای منفعت‌طلبی و سوء‌استفاده و یا برای ایجاد فرصت و حسن ظن در این مسیر گام برداشته است.
نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث آب، تصریح کرد: اکنون لابی و مافیای قوی برای بحث آب وجود دارد که لازم است در این زمینه اقدامی صورت گیرد و اگر در سطح کلان مسئولان استانی اجازه ورود به بحث مربوطه را نداشته باشند، نماینده می‌تواند از حقوق مردم دفاع کند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در کنسولگری ایران در پاکستان، خاطرنشان کرد: در این جلسه تجار در خصوص سنگ‌های ساختمانی استان بحث کردند که به دلیل وجود مشکل در کارگاه‌ها بایستی به دنبال راهکار بازرگانی آن تلاش بیشتری صورت گیرد و بتوان برای دیگر محصولات از جمله بادام اقداماتی را در این زمینه انجام داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: