• پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 978-1485-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

با عاملان اجرای پروژه‌های بی‌کیفیت، برخورد شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در شرایط فعلی کشور و کمبود اعتبارات نباید پروژه‌ای با اشکالات فنی اجرا شود که قابل گذشت نیست و با عاملی که موجب بی‌کیفیتی پروژه‌ها شده، برخورد صورت گیرد. 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری –  اقبال عباسی 24 آبان‌ماه در شورای برنامه‌ریزی و مدیریت استان، اظهار کرد: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از مشارکت بخش خصوصی و خیرین استفاده شود تا اتمام این پروژه‌ها سریع‌تر صورت گیرد. 
وی با بیان اینکه بایستی بر پروژه‌ها نظارت دقیق شود و بیش از گذشته استانداردها مورد توجه قرار گیرد، افزود: اشکالات پروژه‌هایی که دارای مشکلات فنی هستند، برطرف شوند. 
عباسی تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور و کمبود اعتبارات نباید پروژه‌ای با اشکالات فنی اجرا شود که قابل گذشت نیست و با عاملی که موجب بی‌کیفیتی پروژه‌ها شده، برخورد صورت گیرد. 
وی ادامه داد: نظارت بر پروژه‌های شهرداری و دهیاری‌ها بیش از گذشته شود و در زمان بندی اجرای پروژه‌ها دقت شود که از عوامل مهم است. 
عباسی گفت: مشکل تامین آب شرب روستای رو دشت از توابع شهرستان لردگان نیز با حضور هماهنگی امور عمرانی استانداری استان و مدیر آب و فاضلاب روستایی برطرف شود. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان طهمورث الیاسی‌بختیاری نیز اظهار کرد: لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی در شورای فنی استان شرکت کنند. 
وی با اشاره به اینکه 9 درصد از بودجه استان به عمران شهری اختصاص داده شده است، تاکید کرد: بایستی برای بودجه سال 98 چارچوبی ارائه شود که پروژه‌های با اولویت به اتمام برسند. 
الیاسی‌بختیاری بیان کرد: آمادگی داریم تا تمام پروژه‌های شهری که جنبه خدمات‌رسانی دارند را به شهرداری‌ها واگذار کنیم. 
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان علی شهریارپور نیز گفت: 2302 پروژه در حال اجرا در استان داریم که از این تعداد 1715 پروژه شامل پروژه‌‌های مستمر و نیمه تمام است و باید در طول سال‌های آینده تامین اعتبار شوند. 
وی افزود: امسال 650 میلیارد تومان اعتبار از منابع مختلف برای طرح‌های استان در نظر گرفته شده که از این میزان تاکنون 292 میلیارد تومان تخصیص داده شده است که اگر این روند ادامه یابد سه سال طول می‌کشد تا اعتبارات مصوب امسال را تامین کنیم که این امر روند مطلوبی در تخصیص اعتبارات نیست. 
شهریارپور در خصوص پروژه‌های در حال اجرا در استان به تفکیک تعداد و نوع پروژه از اعتبارات سال 97، گفت: پروژه‌های احداثی از منابع مختلف 711 مورد با اعتبار 321 میلیار تومان، هستند مانند احداث مراکز آموزشی که برای استان اثرگذار خواهند بود و عمده پروژ‌ها در این دسته جای می‌گیرند. 
وی ادامه داد: 499 پروژه با اعتبار 71 میلیارد تومان از پروژه‌های تعمیر و تجهیز، 554 پروژه‌‌های توسعه‌ای با اعتبار 82 میلیارد و 300 میلیون تومان، پروژه‌های خدماتی 315 مورد با اعتبار بیش از 21 میلیارد تومان و 223 طرح‌ مطالعاتی با اعتبار بیش از 9 میلیارد تومان از دیگر پروژه‌ها محسوب می‌شوند. 
شهریارپور تاکید کرد: امسال از تمام منابع شش پروژه جدید با اعتبار 570 میلیون تومان در استان شروع شده است و حدود 2296 طرح نیمه تمام با اعتبار 506 میلیارد تومان داریم. 
وی با بیان اینکه سرانه اعتبار پروژه‌های مصوب برحسب شهرستان جوابگو نیست، گفت: اتمام پروژه‌های نیازمند مساعدت، استفاده از منابع جدید و مشارکت بخش خصوصی است تا سیریعتر به بهره‌برداری برسند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری مجید نظری نیز گفت: پروژههای ملی، ملی استانی و مستمر 1715 مورد هستند  که 350 مورد زیر 50 درصد، 250 مورد میان 50 تا 80 درصد و 220 مورد بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان برای اتمام این پروژه‌ها نیاز است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: