• پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 978-1385-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر کشور:

اجرای پروژه‌ در روستاها بر حسب نیاز انجام شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور عدم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با وجود  کمبود اعتبارات را بسیار بد دانست و گفت: اجرای پروژه‌ها در روستاها با کیفیت و دقت‌نظر و بر حسب نیاز انجام شود. 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری –  مهدی جمالی‌نژاد 24 آبان‌ماه در شورای برنامه‌ریزی و مدیریت استان، اظهار کرد: بسیاری اوقات به جای رفتن به دنبال علت‌های اصلی به دنبال معلول‌های اصلی می‌رویم. 
وی با بیان اینکه در کشور بسیاری از پروژه‌ها شروع شده که شاید نباید آغاز می‌شد، افزود: ثبت جهانی شهر یزد به دلیل بافت تاریخی خود فرآیند بسیار سختی بود  و این مهم به دلیل اقداماتی که انجام ندادند، صورت گرفت نه اقداماتی که انجام شد که در نهایت این شهر برای جهانیان ارزش پیدا کرد و این به دلیل حفاظت مطلوب از بافت تاریخی شهر است. 
جمالی‌نژاد تصریح کرد: امروز باید به سوی شهرهای مسجد محور حرکت کرد و این به معنای محور قرار گرفتن مسجد است تا تمام فعالیت‌ها در این مکان‌ها انجام شود و این در حالی است که مساجد خالی از شهروندان شده و فعالیت‌ها در فرهنگسراها صورت می‌گیرد و در برخی جاها نباید فرهنگسرا احداث می‌شد. 
وی تاکید کرد: در بسیاری از جاها شهرهای بزرگ به سمت انسان محور شدن حرکت کردند تا اینکه به ساختن روگذر و زیر گذر و ... اقدام کنند که موجب بیرون آمدن خودروهای شخصی به خیابان شود که انسان محور شدن شهرها در راستای استفاده از خودروی کمتر است. 
جمالی‌نژاد بیان کرد: اکنون کشور دارای امکانات محدود و نیازهای نامحدود است و اعتبارات موجود متعلق به تمام اقشار مردم است لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی بایستی نسبت به استفاده از اعتبارات دقت نظر بیشتری داشته باشند و از آنان حفاظت کنند. 
وی با اشاره به ساخت مصلای شهر اصفهان، گفت: اکنون به این نتیجه رسیدند که باید بخشی از این مصلا تخریب شود لذا نباید اعتبارات بدون برنامه‌ریزی در جایی هزینه شود که از دست خواهند رفت. 
جمالی‌نژاد با بیان اینکه مسئولان به جای آغاز پروژه‌های جدید، پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنند، تاکید کرد: بدون داشتن برنامه، پروژه‌ای در چهارمحال و بختیاری انجام نشود و بخش خصوصی حتی از سایر استان‌ها نیز جذب شود. 
وی عدم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با وجود  کمبود اعتبارات را بسیار بد دانست و گفت: اجرای پروژه‌ها در روستاها با کیفیت و دقت نظر و بر حسب نیاز انجام شود. 
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: در حال حاضر شرایط کشور سخت است و سال آینده نیز سخت‌تر می‌شود و نوسان قیمت‌ها قابل مشاهده است که  تقاضا می‌شود پروژه‌ها با پشتوانه علمی و برنامه‌ریزی انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: