• پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 978-1285-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار: تنها درآمد شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری در بخش خدمات است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهرداری‌های این استان از محل سرمایه‌گذاری‌ها هیج درآمدی ندارد و کمک‌های دولتی به شهرداری تنها در همان حوزه و طرح تعریف شده هزینه می‌شود و تنها درآمد شهرداری‌های استان در بخش خدمات است. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست معاون وزیر کشور با شهرداران و دهیاران استان، اظهار کرد: قانون شهرداری ها و دهیاری‌ها مرتبط به سال 1334 است که شهرداری‌ها را نهادی غیر دولتی، مردمی و خودکفا عنوان کرده است. 
 وی افزود: قانون جامع منسجم و بروز یکی از نیازهای شهرداری‎‌هاست که امید است با همکاری مجلس شورای اسلامی این قانون مصوب شود. 
استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شهرداری‌ها باید تکالیف و وظایف خود را براساس امکانات موجود برای مردم تشریح کنند، زیرا بودجه و اعتبارات شهرداری‌ها محدود است و نمی‌تواند به همه مطالبات مردم پاسخ دهد. 
وی گفت: بودجه شهرداری از 4 محور اصلی خدمات دهی، کمک‌های دولتی، سرمایه‌گذاری و دریافت هدایا مانند زمین تامین می‌شود که در استان‌های کوچک درآمدهای سرمایه‌گذاری و هدایای مردمی به شهرداری‌ها وجود ندارد. 
عباسی اضافه کرد: شهرداری‌های این استان از محل سرمایه‌گذاری‌ها هیج درآمدی ندارد و کمک‌های دولتی به شهرداری تنها در همان حوزه و طرح تعریف شده هزینه می‌شود و تنها درآمد شهرداری‌های استان در بخش خدمات است. 
استاندار چهارمحال و بختیاری ، اختصاص بخشی از اختیارات دولت به شوراها و شهرداری‌ها را یک ظرفیت برای شهرداری‌ها دانست و گفت: این اختیارات در شوراها و شهرداری‌ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است. 
وی محدوده بدون طرح هادی در روستاها را از مشکلات دهیاری‌ها دانست و پیشنهاد داد در این زمینه توجه بیشتری به طرح‌های هادی شود. 
معاون وزیر کشور نیز فعالیت شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان را مطلوب عنوان کرد و گفت: با توجه به وحدت رویه که در این استان وجود دارد، برنامه‌های عمرانی شهری و روستایی با تلاش همگانی به پیش می‌رود. 
 در این نشست که سه نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، نماینده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مطالبات خود را بیان کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: