• دوشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-1687-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر ارشاد:

آمریکا نمی‌تواند کشور را در عرصه فرهنگی تحریم کند

معاون حقوق و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تاثیر گستره فرهنگ و معرفی مبانی دینی در فرهنگ و جامعه،  تاکید کرد: امریکا نخواهد توانست که ما را در عرصه فرهنگی تحریم کند.
به گزارش ایسنا - منطقه  چهارمحال و بختیاری -  سیدهادی حسینی شامگاه یکشنبه در سفر به استان در جمع مسئولان و فعالان فرهنگی شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: توجه به مسائل دینی و فرهنگی و حفظ اصالت فرهنگ در مسیر اجتماعی و تربیت، تاثیر بسزایی در نحوه اداره کشور به دست نسل آینده خواهد داشت.
معوان حقوق و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت حوزه فرهنگ، بیان کرد: انقلاب ما به رهبری امام راحل، یک انقلاب فرهنگی بوده است.
وی گفت: قطعا با تقویت فرهنگ و زیرساخت آن و همچنین حفظ ریشه فرهنگ، از نفوذ فرهنگ بیگانه جلوگیری خواهد شد.
معوان حقوق و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: لازم است در ترویج فرهنگ و تقویت زیرساخت حوزه قرآن و مساجد اقدامات مجدانه صورت گیرد چراکه اگر پایه‌های قرآنی تضعیف شود در حوزه‌های مختلف، مشکلات فراوانی پیش خواهد آمد.
وی تلفیق دین و اصالت ایرانی را یک تلفیق بسیار پسندیده عنوان کرد و گفت: این تلفیق بسیار مناسب بوده و می‌تواند کشور را به سمت رستگاری بکشاند.
حسینی با اشاره به تاثیر گستره فرهنگ و معرفی مبانی دینی در فرهنگ و جامعه،  تاکید کرد: امریکا نخواهد توانست که ما را در عرصه فرهنگی تحریم کند.
معاون حقوق و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  قوم بختیاری همواره در زمان دفاع و حفظ مرزهای جمهوری اسلامی با شجاعت و رشادت ایستادگی کرده‌ و داوطلبانه سینه خود را در مقابل دشمنان  این سرزمین سپر کرده‌اند.
وی گفت: یک سوم بودجه فرهنگ کشور به دستگاهی تخصیص داده می‌شود که مدیریت پاسخگویی تمام حوزه‌های فرهنگ را بر عهده دارد و این امر موجب شده تا در اکثر حوزه‌های فرهنگی با مشکل کمبود اعتبار مواجه شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: