• یکشنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-1587-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر ارشاد:

دغدغه فرهنگی کمتر از دغدغه اقتصادی نیست

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دغدغه فرهنگی کمتر از دغدغه اقتصادی، معیشتی و رفاهی نیست ، ادامه داد: در حوزه فرهنگ از لحاظ زیرساختی و عمرانی دچار فقر مفرط هستیم. 
 به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - سید هادی حسینی 20 آبان‌ماه در سفر به شهرکرد در جمع مسئولان و فعالان فرهنگی شهرستان فارسان، اظهار کرد: یکی از دلایل شکست برگزاری جشنواره‌ها این  است که سریعا می‌خواهیم آن جشنواره استانی و یا ملی شود. 
وی افزود: لازم است کار  شاخص در استان مشخص شود و بر اساس آن، کار شاخص هر ساله برگزار شده تا به برند ملی برای استان تبدیل شود. 
 حسینی گفت: شهری همچون فارسان شهری قدیمی محسوب می‌شود که ظرفیت‌های بسیاری دارد و لازم است تمامی افراد مشارکت کرده تا فضایی فراهم کنند تا در یک روز از هفته فرهنگی، آن کار صورت گیرد. 
وی در ادامه تاکید کرد: اگر تمام اعتبار حوزه فرهنگی استان به شهرستان فارسان اختصاص یابد، این اعتبار پاسخگو نبوده، زیرا حیطه فرهنگ بسیار گسترده است.
حسینی با اشاره به اینکه متولی ساخت و سازها در هر شهرستان فرماندار است، تصربح کرد: نیاز در حوزه فرهنگ بیش از ورزش احساس می‌شود و لازم است از زیرساخت‌هایی که موجود بوده به درستی استفاده کرد. 
وی با بیان اینکه دغدغه فرهنگی کمتر از دغدغه اقتصادی، معیشتی و رفاهی نیست ، ادامه داد: در حوزه فرهنگ از لحاظ زیرساختی و عمرانی دچار فقر مفرط هستیم. 
وی بیان کرد: اگر اقتصاد در جایی وجود داشته باشد لازم است فرهنگ نیز در کنار آن مشاهده شود، اگر فرهنگ اقتصاد وجود نداشته باشد قطعا آن فرهنگ از بین خواهد رفت و ماندگار نخواهد بود. 
حسینی با اشاره به محدود بودن سرانه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هر شهرستان در طول سال فعالیت فرهنگی، خاطرنشان کرد:  فرهنگ و ارشاد اسلامی غنی از حیث توانایی‌ها، داشته‌ها و فرهنگ بوده که لازم است تمامی افراد در کنار یکدیگر تلاش کنند تا ضعف‌های شهرستان برطرف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: