• جمعه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 978-985-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه موقت شهرکرد:

تکلیف کالاهای احتکار شده مشخص شود

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه تکلیف کالاهای احتکار شده مشخص شود، گفت: بایستی دولت بر تولیدات و بازار نظارت کند و در این میان مجلس بر کار دولت نظارت داشته باشد. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی ۱۸ آبان‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به اتفاقات اخیر در یمن، تصریح کرد: دل آمریکا یا اسرائیل برای مردم یمن و کشته‌شدگان نسوخته در اصل تمام این نگرانی‌ها برای عربستان است تا آن‌ها عربستانی که در این باتلاق به دلیل بی تجربگی و لجبازی، خود را گرفتار کرده، نجات دهند و با حرف‌های ظاهرفریب و به ظاهر مدافع حقوق بشر، جنگ را خاتمه دهند و چاره‌ای جز خاتمه دادن به جنگ نیست. 
امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به ۲۴ آبان‌ماه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی‌، بیان کرد: قانون اساسی نماد دموکراسی و حکومت مردم سالاری دینی است و اگر به خوبی در کشور اجرا شود مفید است. 
وی با بیان اینکه کشور حدود ۱۲۰ سال است که دارای مجلس است، گفت: حاکمان، مجلس، رئیس جمهور و رهبری برآمده از این قانون هستند. 
حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه کشور انگلستان برای خود قانون ایجاد کرد، ادامه داد: آن‌ها حاضرند برای حفظ ملت خود، حقوق ملت‌های ضعیف را پایمال کنند، که این امر در طول تاریخ بارها رخ داده است. 
وی گفت: موقعی انقلاب صنعتی در اروپا ایجاد شد که ثروت از کشورهای مستعمره همانند سیلی به پایین سرازیر شد وگرنه کشورهایی که تحت استعمار دیگر کشورها بودند این استعداد را نداشتند و تحت سلطه کشورهای استعمارگر بودند. 
حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه  مردم مطالبات و توقعاتی دارند، بیان کرد: اکنون تحریم‌های بیگانگان کاری از پیش نخواهد برد با امیدبخشی ملت، در این زمینه باکی نخواهیم داشت؛ گاهی بحران‌های اقتصادی ناشی از کم‌کاری‌ها و عدم نظارت‌ها و طمع‌کاری بوده و لازم است دولت بر امور اقتصادی نظارت شدید و فعالیت بیشتری داشته باشد. 
وی با اشاره به اینکه تکلیف کالاهای احتکار شده مشخص شود، گفت: بایستی دولت بر تولیدات و بازار نظارت کند و در این میان مجلس بر کار دولت نظارت داشته باشد. 
امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه اگر مجلس در این برهه از تاریخ فعالیت و نظارت نداشته باشد، حذف خواهد شد، ادامه داد: رای مردم منوط به فعالیت و تلاش مجلس است، اگر تلاشی صورت نگیرد ممکن است برخی از دشمنان خیال خامی داشته باشند. 
وی اضافه کرد: افرادی که دست اندرکار هستند باید فعالیت کنند و آینده‌ای برای خود پیش‌بینی کنند. 
حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه گاهی بی‌تقوایی در خصوص امورات مالی مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: اسلام از تقلب، حیله‌گری، دزدی، رشوه، اختلاس و گران‌فروشی بیزار است و با آن‌ها مبارزه کرده و عذاب‌های شدیدی برای این افراد بیان شده است، بنابراین اسلام حقوق دیگران را مراعات می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: