• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 978-5114-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نرخ بيکاری چهارمحال و بختياری 13.9 درصد اعلام شد

درحالی که نرخ بيکاری چهارمحال و بختياری در بهار امسال 22.8 درصد اعلام شده بود، اما مرکز آمار ايران در تازه ترين آمارهای خود اين نرخ را در تابستان امسال 13.9 درصد اعلام کرد.

به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری -  به نقل از روابط عمومی استانداری استان، کاهش نرخ بيکاری 8.9 درصدی بيکاری استان درحالی است که اجرای طرح‌های اشتغالزایی از نظر کارشناسان راهکاری مناسب برای کاهش نرخ بيکاری عنوان شده است و این امر تصميمی است که نيازمند تداوم و برنامه‌ريزی‌های متناسب با آن است.

در آستانه يکمين سال فعاليت اقبال عباسی به عنوان استاندار چهارمحال و بختياری که مصادف با ديدار وی در هفته گذشته با رئيس مرکز آمار ايران نيز شد، وی با بيان اينکه اين استان نمی‌تواند بيکارترين استان کشور باشد، از اين مرکز خواست در اين زمينه بررسي دقيق‌تری انجام و درباره آن اطلاع رسانی شود.

اما همين تشکيک استاندار، به واقعيت پيوست و نرخ بيکاري استان چهارمحال و بختياری از سوی مرکز آمار ايران با 8.9 درصد کاهش، 13.9 درصد اعلام شد تا اين استان ديگر در رديف بيکارترين استان‌ها قرار نداشته باشد.

سخنان استاندار چهارمحال و بختياری در ديدار با رئيس مرکز آمار ايران با واکنش‌هاي متفاوتي در فضای مجازی همراه شد و عده‌اي آن را نقد کردند و عده‌ای از کارشناسان حوزه اقتصادی نيز آن را در بخش اقتصاد کلان يک واقعيت دانستند.

تعدادي از منتقدان در فضای مجازی به جای نقد علمی و کارشناسی به نفی کامل سخنان استاندار چهارمحال و بختياری در خصوص نرخ بيکاری استان پرداختند و حاضر نشدند به آن پاسخ علمی دهند.

با اين اوصاف، ميزان نرخ بيکاري و اشتغال فصل پاييز استان‌های کشور از سوی مرکز آمار ايران در روز يکشنبه سيزدهم آبانماه اعلام شد و نرخ بيکاری چهارمحال و بختياری در اين فصل 13.9 اعلام شده است و اين نرخ در تابستان سال 96 حدود 18 درصد بود.

براساس اعلام مرکز آمار ايران نرخ مشارکت اقتصادي چهارمحال و بختياري در تابستان 97 حدود 42 درصد و در تابستان 96 حدود 40 درصد بود.

بر اين اساس نسبت اشتغال در چهارمحال و بختياري در اين فصل در حدود 36.4 درصد است که تابستان سال 96 اين ميزان 33.1 درصد بود.

نرخ بيکاري چهارمحال و بختياري در فصل بهار امسال 22.8 درصد اعلام شد.

اين آمار به نشاني https://www.amar.org.ir/news/ID/5870/ مرکز ملي آمار ايران براي بررسي علمي در دسترس است.

کارشناسان حوزه اقتصادي در چهارمحال و بختياري بر اين عقيده هستند که اين استان در تابستان بيشترين کاهش نرخ بيکاري را داشته است.

در اين مدت چهارمحال و بختياري رتبه برتر را در انضباط مالي و اداري در استانداري‌هاي کشور بدست آورد و موفق به اجراي 78درصد از مصوبات ستاد تسهيل و رفع موانع توليد شد و رتبه دوم را در میان سایر استان‌ها کسب کرد.

در اين زمان پرداخت تسهيلات مشاغل خانگي باعث شد چهارمحال و بختياري به عنوان يکي از سه استان برتر کشور در اين بخش شناخته شود.

نشست‌هاي مکرر استاندار چهارمحال و بختياري با مسوولان و بخش خصوصي در ستاد اقتصاد مقاومتي و نشست گفت وگوي دولت و بخش خصوصي نيز در اين مدت دنبال شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری براي حفظ اشتغال بخش کشاورزي به شدت در حوضه آبي زاينده رود نيز فعاليت کرد و اميدواريم نتايج آن نيز بزودي همانند اشتغال مثمر ثمر باشد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: