• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 978-4714-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در سال جاری صورت گرفت:

اشتراک 465 عنوان کتاب در نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون 465 عنوان کتاب در قالب 93 نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای و بسیاری برنامه‌های متنوع فرهنگی توسط کتابداران در مدارس اجرا شده است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - فرهاد خلیل‌مقدم در خصوص تعامل کتابخانه‎ها و مدارس اظهار کرد: کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط و انتقال مفاهیم است و چنانچه افراد را از کودکی در خانواده و در مدرسه با کتاب مانوس کنیم بی شک نسلی آگاه و دانا تربیت خواهیم کرد که منجر به رشد و توسعه جامعه می‌شود و در همین راستا تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و اداره کل آموزش و پرورش منعقد شد.
وی افزود: به اشتراک گذاری 465 عنوان کتاب بین دانش آموزان در قالب برگزاری 93 نشست کتاب‌خوان مدرسه ای، اجرای 114 نشست جمع خوانی کتاب در مدارس، برگزاری 55 مسابقه مکتوب کتابخوانی، اجرای 85 نشست قصه گویی از اقدامات انجام شده کتابخانه ها در مدارس استان از ابتدای امسال تاکنون بوده است.
خلیل مقدم تصریح کرد: تلاش برای تبیین فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان با بهره گیری از بازی‌های بومی و محلی را از جمله اقدامات خلاقانه این اداره کل برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: کتابداران با بهره گیری از کتاب های تاریخ استان تلاش دارند تا ضمن احیای بازی های بومی استان، نشاط و شادابی و فرهنگ کتابخوانی را در بین کودکان تقویت کنند.
وی گفت: در همین راستا از ابتدای امسال تاکنون بسیاری از این بازی‌ها هم در فضای مداس و هم در فضای پیش بینی شده در کتابخانه های استان به کودکان و دانش آموزان آموزش داده شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: حضور کتابداران در صف صبحگاه مدارس و معرفی فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌ها، اجرای اردوهای دانش آموزی در کتابخانه‌های عمومی، آموزش مرجع شناسی، تهیه نشریه دیواری، برگزاری دوره آموزشی از قبیل داستان نویسی، خوشنویسی، نقاشی، کاردستی و آموزش رایانه ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر فعالیت‌های انجام شده در راستای انس هرچه بیشتر دانش آموزان با کتابخانه بوده است.
وی بیان کرد: تربیت نسلی کتاب دوست و کتاب‌خوان از مهمترین اهداف این اداره کل کتابخانه های عمومی استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: