• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 978-1384-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش‌بینی برداشت بیش از ۶۰ هزار تن چغندرقند از مزارع چهارمحال و بختیاری

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به خرید بیش از ۲۱ هزار تن چغندرقند در استان تاکنون، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تاپایان فصل برداشت بیش از ۶۰ هزار تن محصول چغندر قند از اراضی استان برداشت شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان، حمیدرضا دانش با اشاره به اینکه برداشت چغندر قند در استان از ابتدای مهرماه آغاز و تا نیمه دوم آبان‌ماه جاری ادامه دارد، گفت: سطح زیر کشت این محصول در استان یک‌هزار و 450 هکتار است.
وی ادامه داد: بیشترین سطح زیر کشت چغندرقند در شهرستان شهرکرد و کیار قرار دارد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰ هزار تن چغندرقند توسط کارخانه قند استان خریداری شده است، افزود: تاکنون ۵۰ درصد از بدهی کشاورزان پرداخت شده است.
دانش بیان کرد: مبلغ خریداری هر کیلوگرم چغندر قند با عیار ۱۶ درصد ۳۱۲ تومان است که با بالا رفتن عیار، قیمت خریداری شده افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۹۱ هزار تن چغندر قند در استان خریداری شد، خاطرنشان کرد: امسال به دلیل کاهش سطح زیر کشت در راستای کاهش مصرف آب نسبت به سال گذشته با کاهش برداشت این محصول روبرو هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: