• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 978-884-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خبر داد:

بدهی بیش از دو هزار میلیارد تومانی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در استان بدهی دستگاه‌های اجرایی به اشخاص اعم از دولتی و غیردولتی حدود دو هزار و 800 میلیارد تومان است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – تهمتن عبداللهی پنجم آبان‌ماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: تاکنون حدود 37 میلیارد تومان فرم‌های مربوط به متقاضیان اوراق تسهیل را پذیرش کردیم و به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال شدند تا اوراق تسویه نهایی صادر شود که از این میزان حدود 30 میلیارد تومان اوراق تسویه نوع اول است و این به معنای تهاتر طلب اشخاص از دستگاه‌های اجرایی با بدهی مالیاتی آنان است.
وی با بیان اینکه در استان در مجموع بدهی دستگاه‌های اجرایی به اشخاص اعم از دولتی و غیردولتی حدود دو هزار و 800 میلیارد تومان است، افزود: به تفکیک بدهی دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی حدود دو هزار و 790 میلیارد تومان است که به ریز بدهی مربوط به پیمانکاران حدود 230 میلیارد تومان و بدهی به کارکنان دو هزار و 570 میلیارد تومان است.
عبداللهی تصریح کرد: بدهی کارکنان یک بدهی بالقوه است و عمدتا مربوط به ذخیره پایان خدمت و مرخصی کارکنان است که مکلف هستند به استناد قوانین و مقررات و حسابداری تعهدی، آن را سالانه برای کارکنان خود ذخیره کنند تا زمانی که بازنشسته شدند، این پاداش پرداخت شود.
وی بیان کرد: بدهی دستگاه‌های اجرایی به بخش دولتی، حدود 10 میلیارد تومان گزارش شده است، بدهی دستگاه‌های اجرایی به بخش غیردولتی که عمدتا شهرداری‌ها و سازمان تامین اجتماعی هستند، حدود 16 میلیارد تومان و بدهی دستگاه‌های اجرایی به بخش تعاونی حدود 850 میلیون دلار است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: طلب دستگاه‌های اجرایی از اشخاص مطابق گزارش تهیه شده حدود 600 میلیارد تومان است و عمدتا مربوط به دو دستگاه اجرایی شامل دانشگاه علوم پزشکی با حدود 250 میلیارد تومان و اداره‌کل اقتصاد و دارایی با حدود 341 میلیارد تومان است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: