• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 978-684-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

مسئولان به آمارهایی که متولیان امر ارائه می‌کنند استناد ورزند

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: آماری که اعلام می‌شود باید مبنای برنامه‌ریزی ما قرار گیرد و مسئولان باید به آمارهایی که متولیان امر ارائه می‌کنند، استناد ورزند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی پنجم آبان‌ماه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: آماری که از سوی مرکز آمار ارائه می‌شود باید برای آن‌ها ارزش خاصی قائل شد.
وی افزود: آماری که اعلام می‌شود باید مبنای برنامه‌ریزی ما قرار گیرد و مسئولان باید به آمارهایی که متولیان امر ارائه می‌کنند، استناد ورزند.
عباسی گفت: اگر مردم به آمارهایی که از سوی متولیان امر ارائه می شود، اعتماد نکنند زمینه برای ایجاد یاس و ناامیدی از سوی رقبا و افراد بیگانه فراهم می شود.
وی بیان کرد: بی اعتمادی‌هایی از سوی مردم نسبت به آمارهای ارائه شده وجود دارد که بایستی سواد آماری در میان مردم افزایش یابد.
استاندار تصریح کرد: لازم است سواد آماری در جامعه تبیین شود تا افراد به آمار مربوطه بیشتر اعتماد کنند.
در ادامه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: استان از لحاظ سطح‌ توسعه‌یافتگی، درآمد و هزینه‌ها پایین‌تر از متوسط کشوری است که چالش‌هایی را برای استان ایجاد کرده است.
الیاسی بختیاری عدم تعادل منطقه‌ای در استان و سنتی بودن بخش کشاورزی را از چالش‌های پیش رو عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های قابل توجه و بالقوه‌ای در بخش گردشگری، خدمات، صنعت و کشاورزی است که بایستی تلاش بیشتری برای محقق شدن آن‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: