• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 977-7914-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همزمان با سراسر کشور؛

طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود

معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان اجرا می‌شود که در این راستا تفاهم‌نامه‌ای به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی با جهاد دانشگاهی استان منعقد شده است.
مهدی مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: با پیشنهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال 82، طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در راستای مقاوم‌سازی و بهسازی مساکن روستایی مورد پذیرش واقع شد که طی دوره‌های پنج ساله این طرح انجام می‌شود.
مرادی خاطرنشان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی با جهاد دانشگاهی استان منعقد شده است که تعداد آمارگیران در سطح استان، حدودا 40 نفر هستند.
وی با اشاره به اینکه شناخت کامل ویژگی‌های کمی و کیفی واحدهای مسکونی که تحت پوشش این نهاد قرار دارند هدف اصلی این طرح هستند، افزود: این طرح موجب می‌شود نیازها احصاء و نقاط ضعف و قوت در مسکن‌های روستایی شناسایی شود که این طرح از 21 مهرماه آغاز و به مدت یک ماه ادامه دارد.
مرادی گفت: این طرح در 190 روستای استان برای چهار هزار و 834 واحد مسکونی مورد بازبینی و آمارگیری قرار می‌گیرد، همچنین در این آمارگیری 30 درصد از واحدهایی که در گذشته بهسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند جزء این طرح قرار دارند.
وی بیان کرد: در روستاها همراهی مردم و مجموعه محلی بسیار مهم است تا اطلاعات صحیح در پرسش‌نامه‌ها درج شود زیرا بر اساس این اطلاعات، برنامه‌ریزی‌ها برای مساکن نا ایمن و ناپایدار صورت می‌گیرد.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: