• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 977-484-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارخانه شیر خشک چهارمحال و بختیاری آمادگی تامین تمام نیاز نوزادان کشور به این محصول را دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت اعلام نیاز و تأمین اعتبار از سوی  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارخانه شیر خشک نوزاد چهارمحال و بختیاری آمادگی تامین تمام شیرخشک مورد نیاز نوزادان کشور را دارد.
سید نعیم امامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: کارخانه شیر خشک نوزاد چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید سالانه 25 میلیون قوطی شیر خشک و 10 میلیون بسته پاکتی شیر خشک نوزادان را دارد.
وی ظرفیت شیرخشک نوزاد مصرفی کشور را سالیانه 22 میلیون قوطی اعلام کرد و افزود: در صورت اعلام نیاز و تأمین اعتبار از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این کارخانه آمادگی تامین تمام شیرخشک مورد نیاز نوزادان کشور را دارد.
وی افزود: کارخانه شیر خشک استان علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور، امکان صادرات این محصول را دارد که متاسفانه صادرات این محصول در کشور ممنوع شده است.
امامی با اشاره به اینکه 10 درصد نیاز کشور در زمینه شیر خشک یارانه‌ای نوزادان، توسط کارخانه شیر خشک نوزاد چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود، تصریح کرد: اگر وزارت بهداشت سهمیه تولید شیر خشک را افزایش دهد نیازی به واردات این محصول نخواهد بود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: