• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 977-2614-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضرورت استفاده از تکنولوزی آی تی در حوزه گردشگری در چهارمحال و بختیاری

مدیر کل جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: لازم است که حوزه گردشگری معرفی و فرهنگ‌سازی شده و تکنولوزی آی تی در این حوزه به کار گرفته شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – ملک‌محمد قربان‌پور پنجم مهرماه در همایش نقش تجارت الکترونیکی در حوزه گردشگری، اظهار کرد: در چهارمحال و بختیای حدود 55 درصد از سهم تولید ناخالصی داخلی به قیمیت بازار از بخش خدمات تامین می‌شود.
وی افزود: علی رقم وجود منابع مناسبی که در بخش‌های کشاورزی، آب، صنعت و شرایط اقلیمی وجود دارد، توانایی و قابلیت استفاده از این منابع خام است که به ما برتری می‌بخشد.
قربانپور با اشاره به نقش تجارت الکترونیک در زمینه استفاده از منابع خام، خاطرنشان کرد:  این امر به عنوان یک ابزار توانمندسازی است و کشورهایی موفق بوده‌اند که توانستند همزمان با ورود تکنولوژی آی-تی به تجارت، فرهنگ استفاده و کاربردی آن را نیز به صحنه آورند.
وی در ادامه بیان کرد: مزیت نسبی به تنهایی موجب پیشرفت کشور نخواهد شد و این مزیت رقابتی است که حرف نخست را در این عرصه می‌زند و در حال حاضر کشوری می‌تواند از تکنولوژی آی-تی، استفاده مطلوب کند که مزیت رقابتی داشته باشد.
مدیر کل جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به شرایط کنونی، بیشترین استفاده ما از تکنولوژی آی-تی در حوزه خدمات است و عدم وجود زمینه برای استفاده از آی-تی موجب شده تا هزینه‌ها صرف اصلاح عملکرد شود.
قربانپور در ادامه بیان کرد: ممکن است کارایی مطلوبی در خصوص عمده هزینه‌های صرف شده در عرصه ساختار دولتی و بخش خصوص در حوزه آی-تی انجام شده باشد، اما اثربخشی مدنظر را نداشته است.
وی چهارمحال و بختیاری را یکی از شاخص‌ترین استان‌ها در زمینه گردشگری از لحاظ جغرافیایی دانست و گفت: سهم گردشگری و خدمات ما با وجود منابع مطلوب در تولید ناخالصی داخلی مناسب نیست و لازم است که حوزه گردشگری معرفی و فرهنگ‌سازی شده و به این مهم رسیدگی شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: