• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 977-387-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری:

نقد کتاب موجب بهتر معرفی شدن آن خواهد شد

مدیر کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: هر گاه کتابی مورد نقد قرار می‌گیرد بهتر به مردم معرفی می‌شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – فرهاد خلیل‌مقدم سوم مهرماه در نقد کتاب «جمعلی» اظهار کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس، از سوی کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرکرد نقد کتاب رزمندگان صورت گرفت که نقد کتاب «جمعلی» یکی از کتاب‌های خوب جنگ استان با نویسندگی حسن رضایی خیرآبادی و سید عبدالرحیم موسوی مورد نقد قرار گرفت.
وی افزود: این برنامه با حضور رزمندگان دفاع مقدس، کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها نسبت به خاطره‌گویی و گرامیداشت آن ایام خاطراتی را مطرح کردند که امید است این کتاب در دست مردم قرار گیرد و با نگاه به ادبیات و حماسه رزمندگان استان در جنگ، پاسخگوی زحمات آن‌ها باشد.
خلیل‌مقدم با اشاره به اینکه از برنامه‌های این اداره کل توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، تصریح کرد: نشست‌های کتابخوان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود که تاکنون بیش از 660 نشست کتابخوان با محورهای استانی، شهرستانی، ملی، مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای در سطح استان برگزار شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: علاوه بر این نشست‌ها، در کتابخانه‌ها برنامه جمع‌خوانی برای کودکان و نوجوانان به همراه نقد کتاب برگزار می‌شود که از این طریق کودکان با شیوه کتابخوانی آشنا می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد اعضای کتابخانه‌ها از 24 هزار نفر به بیش از 38 هزار نفر رسیده است وقتی تعداد اعضا افزایش یابد قاعدتا سرانه مطالعه افزایش می‌یابد به طوری که در حوزه افزایش فیزیکی سرانه کتابخانه‌ها و افزایش امانت کتاب، تغییرات محسوسی رخ داده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: