• جمعه ۳۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 976-1585-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خطیب نماز جمعه شهرکرد:


تلاش دشمن برای كمرنگ كردن حادثه كربلا بيهوده است

نماينده ولی فقيه در چهارمحال و بختياری گفت: دستاوردهايی كه از كربلا كسب كرده‌ايم موجب شده تا دشمن در تلاش باشد که حادثه كربلا را كمرنگ كند، اما اين تلاش بيهوده است.
به گزارش ايسنا - منظقه چهارمحال و بختياری - حجت الاسلام والمسلمين محمدعلی نكونام در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته شهركرد، اظهار كرد: از تلاش‌های دشمن اين است كه نقش و اهميت حادثه كربلا را با اين بهانه كه كربلا مربوط به هزار و ٤٠٠ سال پيش است، كمرنگ كند، لذا ‌بايستی هوشيار بود تا پيام امام حسين (ع) در هيأت‌ها و عزاداری‌ها با شدت هرچه تمام، القا شود.
وي با اشاره به نقش تاثيرگذار دسته‌های عزاداری و هيأت‌ها در القا پيام عاشورا، افزود: جمع‌های بزرگ عزاداری، دسته‌ها و هيأت‌ها به خوبی اين وظيفه را انجام داده و لازم است كه هوشيار بود تا هيات‌ها متفرق نشوند كه اين تفرق ممكن است آسيب زده و پيام عاشورا را القا نکند.
حجت الاسلام نكونام با اشاره به سي و يكم شهريورماه، آغاز هشت سال جنگ تحميلی، خاطرنشان كرد: اين فتنه عليه جمهوری اسلامی يک ورق از اوراق فتنه‌ها بوده و طي ٤٠ سال گذشته با انواع فتنه‌ها و جنگ‌ها مواجه بوديم البته كه هركدام خاصيت خود را داشت که موجب شد تا ايستادگی و مقاومت ما بيشتر و دشمن ضعيف‌تر و متزلزل شود.
امام جمعه شهركرد در خصوص يازدهم محرم، روز تجليل از اسرا و مفقودين، تصريح كرد: بهترين‌های عالم در اين روز اسير شقاوتمندترين‌های عالم بودند و با وجود مصائبی كه متحمل شدند بهترين دفاع و خدمات را به اسلام، بهترين راه را پيش روی مردم به ارمغان آوردند، چرا كه در ميان ما عزيزانی بوده‌اند كه صبر، ايستادگي و مقاومت را پيشه كردند و آبروی نظام را حفظ كرده و با جان و دل از امام و ولايت فقيه دفاع كردند چرا كه ايشان پرورش يافته مكتب كربلا هستند.
وی بيان كرد: لازم است مومن هميشه قلب و درونش محزون باشد و به لحاظ تفكر و اعمال و مقصدی كه در پيش دارد و كوتاهی‌ كه نسبت به وظايف خويش انجام داده، خود را در پيشگاه خداوند مقصر بداند.
حجت الاسلام نكونام گفت: كسی كه زياد بخندد غافل است و فرد غافل در روز قيامت فقير خواهد بود از اين رو بايستی مراقب بود تا خنده زياد و دل بستن‌هاي زودگذر موجب اغفال نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: