• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 976-388-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری:

وحدت رویه در حوزه اشتغال وجود ندارد

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: در حوزه اشتغال وحدت رویه وجود ندارد و نیازمند مغز متفکر سیاست‌گذاری برای اشتغال هستیم.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حمید کریمی 25 شهریورماه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با اشاره به اینکه جلسه گذشته 11 مصوبه به همراه داشت، اظهار کرد: یکی از مصوبات معرفی مشاور جوان بوده که متاسفانه 11 اداره مشاوران خود را به ستاد معرفی نکرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه دولت مکلف کرده 20 درصد از اعتبارات ورزش و جوانان مختص خانه‌های جوان باشد، افزود: نداشتن مکان مناسب یکی از معضلات حوزه جوانان است که چندی پیش نخستین خانه جوان با اعتبار دو میلیارد و 300 میلیون تومان در شهرکرد کلنگ‌زنی شد و امید است امسال احداث شود، بنابراین طی چهار تا پنج سال آینده در تمامی شهرستان‌های استان خانه جوان احداث خواهد شد.
کریمی در ادامه گفت: اشتغال یکی از دغدغه‌های بزرگ دولت‌ها است که توجه به آن می‌تواند امنیت و آرامش را رقم بزند و منتج به رفاه عمومی شود.
وی بیان کرد: اگر به امر اشتغال پرداخته نشود ممکن است مملکت دچار بحران‌های بزرگی شود زیرا پدیده اشتغال مقوله مجزایی نیست و حاصل یک زنجیره به هم پیوسته است که در کنار آن توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به همراه دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: مجموعه این زنجیره به هم پیوسته، پکیج در هم تنیده‌ای است که از فرایند آن‌ها اشتغال پایدار رقم می‌خورد، بنابراین لازم است دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر فعالیت‌هایی را انجام دهند تا منجر به اشتغال پایدار برای جوانان شود.
وی تاکید کرد: جوانان ثروت‌های یک جامعه هستند که به عنوان سرمایه‌های انسانی از آن‌ها یاد می‌شود گرچه قدرت و ثروت هر کشوری نیروهای مولد و متخصص هستند که ضروت دارد برای آن‌ها چاره‌اندیشی شود تا با استفاده از افکار جوانان بتوان آن‌ها را حمایت کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: امروزه باید به سمت و سوی کارهای غیر دولتی در زمینه‌های بوم گردی، کسب و کارهای اینترنتی و زود بازده حرکت کنیم تا بتوان در این زمینه برای اشتغال جوانان تدابیری بیندیشیم.
کریمی گفت: باید برنامه‌ها برای رفع مشکل بیکاری در استان مشخص باشد و مشخص شود که تا چه زمانی مشکل اشتغال جوانان برطرف می‌شود.
وی بیان کرد: در حوزه اشتغال وحدت رویه وجود ندارد و نیازمند مغز متفکر سیاست‌گذاری برای اشتغال هستیم، بنابراین لازم است کسب و کارها در حوزه نرم‌افزاری گسترش یابد.
کریمی با اشاره به وجود 537 هیئت ورزشی در استان، خاطرنشان کرد: تاکنون طوری عمل کرده‌ایم که جرات ایجاد اشتغال برای جوانان را نداریم بنابراین باید در چنین جلساتی چاره‌اندیشی صورت گیرد و قوانین به خوبی تبیین شوند.
در ادامه معاون صنایع و امور تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: برنامه‌های این سازمان به جای اشتغال جوان محور، اشتغال محور بوده که دلیل این امر این است که برنامه‌ها به درستی ارائه نشده است.
محمدکاظم منزوی افزود: این سازمان در راستای راه‌اندازی طرح‌‎های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی می‌تواند اشتغال ایجاد کند به طوری که تاکنون اشتغال 258 نفر در این زمینه ایجاد شده است.
وی گفت: دست‌یابی به بازار فروش از طریق شناسایی و ساماندهی فروشگاه‌های اینترنتی امکان‌پذیر است که این امر نیز سهم موثری در بازاریابی دارد.
منزوی با اشاره به اینکه پتانسیل‌های بسیاری در زمینه فرش استان وجود دارد، تصریح کرد: این امر نیازمند فرهنگ‌سازی است، گرچه اقبال جوانان برای کارگاه‌های بزرگ و پشتیبان فرش کم بوده و تقاضا برای بافندگی این هنر نیز کم است.
وی با اشاره به اینکه مطالعات مربوط به دهکده فرش استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امید است ایجاد این دهکده عامل انگیزشی مناسب برای ورود جوانان به این حوزه باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: