• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 976-1185-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم لردگان در مجلس:

اشتغال زنان لردگانی در بخش دولتی باید پررنگ‌تر شود

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود نیمی از روستاهای استان در شهرستان لردگان قرار دارد اما میزان اشتغال زنان ساکن این روستاها در بخش دولتی پایین است و باید این میزان افزایش یابد. 
به گزارش ایسنا -منطقه چهارمحال و بختیاری- محمد خالدی 24 شهریورماه در نشست شورای اداری استان، اظهار کرد: زمانی به بانوان بر اساس شرایط فرهنگی اجازه تحصیل داده نمی‌شد اما زنان بختیاری در امور سیاسی نقش‌آفرین بودند. 
خالدی گفت: امروز برابری جنسیتی در امور سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در کشور ما مورد توجه قرار دارد و تلاش می‌شود از خانم‌ها در عرصه‌های مختلف استفاده شود و جای امیدواری است در استان ما نیز این چنین باشد. 
وی با اشاره به کمبود مدرسه در برخی از نقاط لردگان نظیر شوارز، تصریح کرد: امروز رشد نمودار تحصیل‌کردگی زنان در استان چهارمحال و بختیاری بر کسی پوشیده نیست و نهضت سوادآموزی بیشترین نقش را در این زمینه داشته است. 
نماینده مردم شهرستان لردگان تاکید کرد: فاصله بین وضع موجود در حوزه زنان استان چهارمحال و بختیاری و استان‌های تراز بالا باید برطرف شود. 
خالدی در پایان با اشاره به اینکه نهادهای حمایتی باید یکپارچه عمل کنند، گفت: در نظر گرفتن بیمه و حقوق بیکاری بهترین راه برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه است. 
در ادامه این نشست، علی کاظمی، نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ، در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امکانات فرهنگی و ورزشی برای بانوان در استان ما محدود است و دولت باید توجه ویژه‌ای در این دو حوزه به چهارمحال و بختیاری داشته باشد. 
وی با اشاره به نقش موثر گردشگری در توسعه استان، تصریح کرد: در صورتی که آموزش‌های مناسب به جویندگان شغل داده شود، می‌توان اشتغال‌زایی مناسبی در زمینه گردشگری رقم زد. 
کاظمی در پایان گفت: چهارمحال و بختیاری استانی غنی و در عین حال محروم است که بسیاری از خانواده‌هایش شرایط مالی خوبی ندارند و مسئولین باید در جهت رفع محرومیت یاور مردم این استان باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: