• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 976-1884-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تاکید کرد:

ضرورت افزایش رغبت حضور سرمایه‌گذاران در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر لزوم‌ افزایش رغبت حضور سرمایه‌گذاران در استان، گفت: نباید با افزودن قیود از حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی جلوگیری شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- طهمورث الیاسی 21 شهریورماه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال، با اشاره به  جذب نیروی غیربومی در طرح‌های پیمانکاری، گفت: برخی از انحصارهایی که ایجاد می‌شود، شفافیت را از بین برده و هیچ کمکی نمی‌‌کند.
وی تصریح کرد: در موضوع به‌کارگیری نیروی کار در بخش‌های خصوصی و غیردولتی ضوابط مشخصی وجود دارد، شرکت‌های پیمانکاری مستقل هستند و دستگاه‌های اجرایی برحسب نیاز می‌توانند در قراردادشان با پیمانکاران شرایطی را در نظر بگیرند.
الیاسی یادآورد شد: مجموعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در زمینه اجرای قانون، برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌ها به بهترین شکل ممکن تاکید دارد.
در ادامه این نشست سیدحفیظ ‍‌الله فاضلی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه برخی بنگاه‌های کاریابی بیشترین جذب را از استان‌های دیگر دارند و یا بدون هماهنگی با اداره کار این امر صورت می‌پذیرد که باعث در دست نبودن آمار دقیق وضعیت اشتغال استان می‌شود.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال در پروژه سد کارون چهار بیشتر نیروی کار استفاده شده، غیربومی بودند در حالیکه مسئولیت این پروژه با چهارمحال و بختیاری است.
فاضلی تعداد طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها به منظور اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری استان را سه هزار و 615 طرح عنوان کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: از این تعداد دو هزار و 184 طرح در دست بررسی قرار دارد و 840 طرح در بانک‌ها مصوب شده‌اند.
فاضلی افزود: 570 طرح نیز در بانک‌ها عقد قرارداد شده و 496 طرح توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: