• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 976-9014-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه بروجن:

سخنرانان در عزاداری امام حسین (ع) محتوای سخن خود را طبق نیاز جوانان طراحی کنند

امام جمعه بروجن گفت: در عزاداری امام حسین (ع)، سخنرانان باید محتوای سخن خود را اصلاح کنند و آنچه جوانان نیاز دارند مطابق با آن نیازها گام بردارند به این معنا که سخنرانی‌های خود را طبق خواسته جوانان و نیاز جوانان طراحی کنند.
حجت‌الاسلام علیرضا هراتی‌مطلق در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: ماه محرم، ماه عزاداری و ماه شعور است، متاسفانه در برخی از هیئات مذهبی شور حسینی مشاهده می‌شود ولی به شعائر حسینی، فضائل امام حسین (ع) و هدف از قیام این حضرت کمتر پرداخته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) بنا به شرایط جامعه خود قیام کردند، افزود: امروزه باید هیئات مذهبی در راستای اصلاح خود، جوانان و جامعه گام بردارند.
حجت‌الاسلام هراتی‌مطلق تاسی کردن به سیره اهل بیت و معصومین (ع)، دوری از خرافات، دروغ و تهمت در عزاداری‌ها، آراسته بودن عزاداری‌ها به شعائر حسینی و حفظ حرمت امام حسین (ع) را از ویژگی‌های یک عزاداری واقعی برشمرد و تصریح کرد: برای دست‌یابی به این ویژگی‌ها لازم است مطالعه عمیقی پیرامون سیره اصحاب امام صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه گاهی عزاداری بسیار تاثیرگذار و گاهی ضعف‌هایی در آن مشاهده می‌شود، بیان کرد: سخنرانان در عزاداری امام حسین (ع) باید محتوای سخن خود را اصلاح کنند و آنچه جوانان نیاز دارند مطابق با آن نیازها گام بردارند به این معنا که سخنرانی‌های خود را طبق خواسته و نیاز جوانان طراحی کنند.
امام جمعه بروجن خاطرنشان کرد: اشعار حماسی که از سوی شعرا سروده می‌شود باید قابلیت الگوگیری را داشته باشد و جلوتر از همه، خود را به سیره امام حسین (ع) نزدیک کنند تا کلام و شعر آن‌‎ها نافذ واقع شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: