• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 976-986-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار اعلام کرد:

بدهی سه میلیارد تومانی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به شرکت‌های خدمات‌رسان

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به سه میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش استان به شرکت‌های آب، گاز، برق و تلفن، عنوان کرد: در این زمینه با مکاتبه با استاندار و سازمان برنامه بودجه کشور، تصمیم لازم صورت گیرد تا این مسئله حل شود. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – جعفر مردانی 18 شهریورماه در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: آموزش و پرورش مسئله هم نظام است و اگر بسیاری زیرساخت‌ها اصلاح شود بسیاری مشکلات آن برطرف خواهد شد. 
وی افزود: در کشورهای توسعه یافته امید و نشاط به آینده بیشتر است و این نشاط نشأت گرفته از آموزش و پرورش است. 
مردانی با بیان اینکه امروز آسیب‌های بسیاری همانند اعتیاد و نزاع دسته جمعی تا خانه‌ها آمده است و باید بیشتر به پیشگیری بپردازیم که لازم است این فرهنگ از آموزش و پرورش شروع و الگو قرا گیرد. 
وی تصریح کرد: لازم است مدیران آموزش و پرورش در استان برای ایجاد فضای لازم برای ارتقاء فضای علمی و فرهنگی و تقویت باورهای دینی درمدارس تلاش کنند. 
مردانی خاطرنشان کرد: از تمام دستگاه‌های خدمات رسان انتظار است با تمام توان در خدمت آموزش و پرورش باشند و نیروی انتظامی نیز در ارتقاء امنیت مدارس اقدام و برخورد لازم را داشته باشد. 
وی با اشاره به سه میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش استان به شرکت‌های آب، گاز، برق و تلفن، عنوان کرد: در این زمینه مکاتبه با استاندار و سازمان برنامه بودجه کشور، تصمیم لازم صورت گیرد تا این مسئله حل شود. 
مردانی اظهار کرد: تشکیل شورای ترافیک و شورای آموزش و پرورش در شهرستان‌های استان توسط فرمانداران در دستور کار قرار گیرد. 
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری بیان کرد : پاکسازی و نظافت فضای پیرامون مدارس توسط دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در دستور کار باشد. 
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی برای نظارت بر موارد لازم در مدارس، اقدامات را انجام دهد، گفت: نسبت به شناسایی خانوده‌های بی‌بضاعت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مدارس اقدام شود. 
مردانی در خصوص ساماندهی نیروی انسانی به نواحی و مناطق استان، خاطرنشان کرد: در ابتدای سال تحصیلی این امر مشخص شود تا معلم دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی تغییر نکند. 
وی بیان کرد: برای مدارس روستایی استان که با تانکر آبرسانی می‌شوند و یا آب آنان قطع است، پیگیری ازم از سوی فرمانداران و شرکت آب و فاضلاب روستایی انجام خواهدشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: