• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 976-8214-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا


قطع تعدادی از درختان باغ "گودال چشمه" شهرکرد

قطع تعدادی از درختان باغ "گودال چشمه" شهرکرد در چند روز اخیر موجب ناراحتی و نارضایتی شهروندان شد و برخی از آن‌ها در تماس‌ با ایسنا پیگیری این موضوع را خواستار شدند.
در همین راستا مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری شهرکرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: کاربری باغ "گودال چشمه" شهرکرد کشاورزی بوده و هیچ‌گونه تغییر کاربری صورت نگرفته و قطع درختان از سوی مالکان آن باغ انجام شده است.
مجید جلالی ادامه داد: به دلیل این‌که این باغ در محدوده شهری واقع شده است، لازم بود مالک با ارسال نامه دلایل قطع درختان را به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اطلاع داده و در صورت توجیه‌پذیر بودن، مجوز قطع داده می‌شد.
وی افزود: در حال حاضر ادامه روند قطع درختان از سوی این سازمان متوقف شده تا روال قانونی آن طی شود.
جلالی خاطرنشان کرد: هیچ درخت تازه‌ای در این باغ قطع نشده بلکه تمامی درختان خشک بودند و احتمال سقوط داشته‌اند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری شهرکرد با اشاره به وجود 30 اصله درخت خشک در این باغ، گفت: 8 اصله درخت قطع شده است.
وی قدمت این درختان بیش از 15 سال عنوان کرد و گفت: بیشتر این درختان نارون بوده‌اند.
خبر قطع تعدادی از درختان، خبر تلخی بود که نشان می‌دهد برخی هم‌چنان به اهمیت درختان به‌ویژه درختان کهنسال در کاهش معضلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا پی نبرده‌اند.
هیچ کس مجاز نیست بدون مجوز حتی نسبت به جابجایی یک درخت اقدام کند، در لایحه حفظ و گسترش فضای سبز این موضوعات به صراحت مورد تاکید قرار گرفته است و فردی که فضای سبز را تخریب و یا از بین ببرد از طریق مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار می‎‌گیرد.
عکس تزیینی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: