• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 976-8114-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

خروج دام سبک از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش قیمت گوشت و ضرورت تنظیم بازار در استان، افزود: لازم است نسبت به احصاء قیمت گوشت قرمز تا هفته آینده اقدام و خروج دام سبک به صورت موقت از استان ممنوع شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - الله‌‌کرم نصیری 18 شهریورماه در جلسه تنظیم بازار استان، اظهار کرد: لازم است نسبت به ایجاد شبکه توزیع در اسرع وقت در استان اقدام شود و گوشت قرمز و سفید منجمد و گوشت قرمز گرم در سطح مراکز شهرستان‌ها به ویژه مرکز استان پیش‌بینی شود.
وی با اشاره به افزایش قیمت گوشت و ضرورت تنظیم بازار در استان، افزود: لازم است نسبت به احصاء قیمت گوشت قرمز تا هفته آینده اقدام و خروج دام سبک به صورت موقت از استان ممنوع شود.
نصیری تصریح کرد: نمایشگاه عرضه محصولاتی همچون لوازم التحریر، کیف و کفش و برخی اقلام معیشتی از 20 شهریورماه جاری در مرکز استان با پیگیری صنعت، معدن و تجارت استان برپا شود.
وی ادامه داد: قیمت شیر در استان به شکل دقیق بررسی شود و متناسب با بخشنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت، قیمت احصاء و تا هفته آینده تصمیم‌گیری شود.
نصیری تصریح کرد: شورای کنترل نیز نسبت به احصاء قیمت تمام شده گوشت سفید اقدام و این امر را عملیاتی کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ذبیح‌الله غریب نیز اظهار کرد: سرانه تولید گوشت قرمز در استان 28 کیلوگرم است و تولید استان 10 کیلوگرم نسبت به سرانه کشور بیشتر است.
وی افزود: خروج دام از استان صورت نمی‌گیرد یا اگر انجام می‌شود به صورت غیرمجاز و غیر قانونی است و باید دستگاه نظارتی مربوطه در این زمینه ورود کند.
غریب بیان کرد: هزینه یک کیلوگرم قیمت تمام شده شیر در استان براساس نهاده‌های دولتی 1680 تومان محاسبه شده است و حدود 641 تن شیر در روز در استان تولید می‌شود که از این میزان 111 تن جذب کارخانجات، 167 تن به خارج از استان و بیشتر جذب کارخانجات استان اصفهان می‌شود و 100 تن نیز در ماست بندی‌های استان توزیع می‌شود.
وی اضافه کرد: تمایل مردم به سمت خرید شیر از واحدهای تولیدی کوچک شیر است.
غریب تاکید کرد: در استان سه برابر نیاز، شیر تولید می‌شود و مشکلی نداریم و از 15 روز پیش نهاده‌های دامی نیز به صورت منسجم در استان توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه مرغ زنده در استان 6500 تومان و مرغ کشته 9200 تومان است که باید به صورت دقیق بررسی شود که بدانیم کجا افزایش قیمت داشتیم، تاکید کرد: اکنون 450 هزار قطعه مرغ آماده برای کشتار داریم و این نگرانی وجود دارد که در ماه‌های آتی با مشکل کمبود مرغ مواجه شویم که باید از طریق ذخیره مرغ منجمد اقدامی انجام دهیم.
غریب با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی خروج دام سبک را از استان ممنوع کرده است، گفت: ممنوعیت خروج دام سنگین تاثیر چندانی ندارد و باید روی قیمت‌ها بیشتر نظارت شود زیرا دو برابر نیاز در استان تولید می‌شود و باید برای اضافه بر نیاز، فکری کرد زیرا تولید آسیب می‌بیند.
وی خاطرنشان کرد: قیمت دام زنده سنگین میان 41 تا 42 هزار تومان است و در بازر اختلاف قیمت وجود دارد که باید جلوی آن گرفته شود.
مدیرپشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان نیز اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 500 تن مرغ منجمد با قیمت 6320 تومان توزیع شده و در بازار 6750 به فروش رسیده است.
سعید جعفریان گفت: از ابتدای امسال تاکنون گوشت منجمد وارداتی نیز 77 تن بوده و با قیمت 27 هزار تومان توزیع شده و در بازار نیز حداکثر با قیمت 29 هزار تومان به فروش رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 42 تن گوشت گرم وارداتی با قیمت 33 هزار و 300 تومان وارد بازار استان شده است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: