• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 976-288-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چهارمحال و بختیاری مي‌تواند به قطب چوگان کشور تبدیل شود

به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - محمد حکیم آذر با اشاره به اینکه آموزش چوگان در سنین پایه باید در اولویت باشد، اظهار کرد: شرایط جغرافیایی چهارمحال و بختیاری موجب شده با چمن‌زارها و مرغزارها متعددی مواجه باشیم و همین امر امکان گسترش چوگان از جهت‌های مختلف از جمله علمی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: چوگان ملی‌ترین ورزش ایرانی است چراکه کشورمان خواستگاه این ورزش است.

سرپرست هیات چوگان چهارمحال و بختیاری در ادامه بیان کرد: اهتمام فدراسیون چوگان برای توسعه این ورزش و همچنین ظرفیت‌های استان می‌تواند استان را به قطب چوگان در کشور تبدیل کند.

حکیم‌آذر خاطرنشان کرد: مرغ‌زار چغاخور و تالاب بین المللی گندمان امکان برگزاری مسابقات و توسعه چوگان را فراهم می‌کند.

وی گفت: چغاخور منطقه وسیعی بوده و چمن‌زاری است که ثبت ملی شده و به هیچ عنوان قصد تصرف یا ساخت و ساز در این منطقه وجود ندارد بلکه می‌توان از این مکان درست استفاده کرد و موجب کسب منافع زیاد برای این منطقه و همچنین جذب گردشگر شد.

حکیم‌آذر خاطرنشان کرد: طبق صحبت با رییس فدراسیون چوگان، اهتمام جدی از سوی فدراسیون وجود دارد که می‌توان چغاخور را به عنوان بزرگترین سایت ورزش چوگان جهان به ثبت رساند. این امر می‌تواند سبب کسب منافع زیاد برای این منطقه و همچنین جذب گردشگر شود.

وی تصریح کرد: امید است با همراهی مسئولان استانی و فدراسیون، سایت چوگان در شهرکرد راه اندازی شود تا مسایل آموزشی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: