• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 976-786-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نپرداختن به دانش هیدرولیک مشکلات کشور را افزایش می‌دهد

مسئول کمیته سیاست‌گذاری کنفرانس ملی هیدرولیک ایران گفت: اگر در تمامی امور به دانش هیدرولیک و به صورت تخصصی پرداخته نشود، مشکلات کشور روز به روز افزایش می‌یابد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - روح‌الله فتاحی 13 شهریورماه در هفدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در دانشگاه شهرکرد، اظهار کرد: کشور به واسطه اقلیمی که دارد در یک منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته است.
وی افزود: بحث هیدرولیک و آب جایگاه اساسی برای کشور دارد اگر به صورت تخصصی به دانش هیدرولیک در تمامی امور پرداخته نشود مشکلات کشور روز به روز افزایش می‌یابد.
فتاحی گفت: موتور محرک تمام تحولات در کره زمین چرخه آب است، آب به منزله خون در رگ‌های انسان است که در تمام فعالیت‌های بشری جریان دارد و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.
وی بیان کرد: وضعیت موجود در کشور وضعیت جدیدی نیست بلکه شرایط و ویژگی این ناحیه از کره زمین بوده که کشور جزء کمربند خشک کره زمین محسوب می‌شود، به طوری که چندین قرن است به دنبال تغییر شرایط موجود هستیم.
فتاحی خاطرنشان کرد: هیدرولیک در صنعت، محیط زیست، پزشکی و حمل و نقل به عنوان یکی از مباحث علوم پایه مطرح است که اقلیم و تغیر اقلیم و گردش اتمسفر وابسته به دانش هیدرولیک است.
در ادامه رئیس انجمن هیدرولیک ایران گفت: انجمن هیدرولیک ایران از سال 73 توسط تعدادی از برجسته‌ترین استادان و پیشکسوتان بنیان نهاده شد.
مهدی یاسی افزود: انجمن هیدرولیک ایران یک نهاد مستقل و تخصصی در علوم، مهندسی آب و محیط زیست است، همچنین یک مرجع علمی و فنی به منظور مشاوره، ارزیابی، نظارت و پایش در طرح‌های مطالعاتی است.
وی با اشاره به اینکه بحث نظام مهندسی آب سال‌ها مطرح است و باید جایگاه این نظام در کشور تعریف شود، خاطرنشان کرد: امید است این کنفرانس فرصتی برای ارائه ایده‌ها و زمینه‌های تحقیقاتی باشد.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: