• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 976-686-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز به کار کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در دانشگاه شهرکرد

کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در دانشگاه شهرکرد با حضور متخصصان آغاز شد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - رسول میرعباسی ۱۳ شهریورماه در هفدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران اظهار کرد: ششمین دوره کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در سال ۸۶ در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
دبیر کنفرانس ملی هیدرولیک ایران افزود: حدودا ۳۴۶ مقاله در قالب ۱۰ محور تخصصی به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد ۲۴۹ مقاله پذیرفته شد که طی دو روز ۱۰۰ مقاله به صورت شفاهی و مابقی به صورت پوستر ارائه می‌شوند.
میرعباسی گفت: دو نشست تخصصی در حاشیه کنفرانس در خصوص عملکرد سازه‌ها و ارزیابی طرح‌های تامین آب از منظر زیست‌محیطی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر کشور با کمبود آب مواجه شده که این نشان از این است که سازه‌ها عملکرد لازم را نداشته و در این کنفرانس راهکارهایی از سوی متخصصان اندیشیده خواهد شد.
دبیر کنفرانس ملی هیدرولیک ایران گفت: طی سال‌های اخیر استان با کمبود آب مواجه شده که بحث‌های مدیریتی و خشکسالی آن را تشدید کرده و منابع آب تخصیصی را نتوانستیم تامین کنیم.
وی گفت: امید است در این کنفرانس که راهکارهایی توسط متخصصان ارائه می‌شود، مسئولان برای اجرایی کردن آن‌ها گوش شنوا داشته باشند و در عمل به کار گیرند تا شاهد توسعه کشور باشیم.
میرعباسی با اشاره به اینکه مشکل اصلی خشکسالی و کاهش بارش نیست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مصارف ما از آب تولیدی بیشتر است که در سال‌های آینده شرایط بدتر خواهد شد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: