• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 976-884-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فروشگاه‌های مجازی چهارمحال و بختیاری ملزم به دریافت نماد اعتماد شدند

  معاون بازرگانی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت:  فروشگاه‌های اینترنتی چهارمحال و بختیاری ملزم به دریافت نماد اعتماد وپروانه کسب الکترونیک شدند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - حسن شمسی‌پور اظهار کرد: با توجه به اینکه درخریدهای اینترنتی، مشتری هیچ آشنایی با فروشنده نداشته بنابراین نمی‎‌تواند به راحتی به فروشنده اعتماد کند و از طرفی امکان سو استفاده مالی و وقوع جرم نیز وجود دارد.
شمسی‌پور افزود: به منظور پیشگیری از وقوع جرم در کسب و کارهای الکترونیک وشناسایی فروشگاه‌های مجازی، صاحبان کسب و کار برای اعتبار بخشیدن به سایت خود ملزم به دریافت نماد اعتماد الکترونیک (e.nemad) شدند.
وی با بیان اینکه درصورت نداشتن نماد اعتماد الکترونیک (e.nemad)، صاحب فروشگاه به عنوان متخلف و کالای وی مشمول قانون قاچاق می‌شود، گفت: نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت معدن و تجارت ارائه می‌شود و این نماد به کاربر اطلاعاتی شامل نام صاحب امتیاز فروشگاه اینترنتی، تلفن تماس، آدرس ایمیل و آدرس پستی را نمایش می‌دهند.
شمسی‌پور تصریح کرد: با این اقدام کاربر متوجه فعالیت مجاز و قانونی آن فروشگاه است و می‌تواند محصولات یا خدمات مورد نیاز خود را خریداری کند.
وی ادامه داد: در واقع مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌کند.
معاون بازرگانی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: اعطای نماد اعتماد الکترونیک به منظور تأمین حقوق مردم و ساماندهی کسب و کارهای مجازی، شناسایی کسب‌ و کارهای اینترنتی یا استارت‌آپ است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: