• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 976-684-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:

رصد ویژه بازار لوازم‌التحریر/ ممنوعیت فروش نوشت‌افزار منقوش به تصاویر غیراخلاقی

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به نزدیکی سال تحصیلی جدید و افزایش تقاضا برای خرید نوشت‌افزار و لوازم درسی و به منظور اعمال نظارت‌های پیشگیرانه و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی توسط عرضه کنندگان اقلام، طرح نظارتی ویژه نوشت افزار از 15شهریور ماه  آغاز می‌شود و تا 10مهرماه در این استان تداوم دارد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - سید نعیم امامی اظهار کرد: نظارت بر تأمین و فروش دو محور اصلی در این طرح است که بازرسان  استان علاوه بر شناسایی واحدهای اصلی و عمده تولیدی و واردکننده (خصوصا دریافت کننده ارز) اقلام، قیمت محصولات وارداتی با ارز رسمی را بررسی و در صورت وجود تخلف با متخلفان قانونی و سریع برخورد می‌کنند.
وی افزود: در این طرح روند خدمات‌رسانی واحدهای تأمین کننده اقلام لوازم التحریر از جمله دفاتر دانش آموزی، خودکار، مداد و ... از لحاظ میزان تولید، فروش، واردات و قیمت محصولات و مقایسه با مدت مشابه سال قبل و علل افزایش، فراوانی، تنوع و قیمت در سطح بازار مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.
امامی همچنین نظارت دقیق بر واحدهای تولیدی در زمان تولید و انجام آزمون‌های ادواری به منظور کنترل تعداد اوراق دفاتر با بررسی روی جلد آن (40، 60، 80 و 100 برگ) و دیگر اقلام لوازم التحریر را از موارد مورد نظر در این طرح اعلام و تصریح کرد: درج قیمت مصرف کننده بر روی جلد انواع دفاتر تولیدی و نوشت افزارو بررسی نمونه دفاتر وارداتی به منظور رعایت کیفیت و انطباق با تعداد اوراق مندرج بر روی آن هم بررسی می‌شود.
وی ادامه داد: نظارت بر صدور و ارائه فاکتور معتبر توسط واحدهای تأمین کننده لوازم درسی (دفاتر دانش آموزی، خودکار، مداد ،کیف و ...)، هماهنگی با اداره آموزش و پرورش شهرستان و اقدامات نظارتی لازم در خصوص قیمت لباس فرم مدارس، رعایت سود مجاز، درج قیمت در محل های عرضه و صدور فاکتور فروش، جلوگیری از فروش هرگونه نوشت افزار منقوش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزشی در سطح بازار، جلوگیری از عرضه انواع نوشت افزار تقلبی و غیر استاندارد وارداتی، جلوگیری از عرضه انواع خودکار و مدادهای خارجی بی کیفیت و غیراستاندارد در سطح بازار توأم را از مهم‌ترین محورهای نظارتی این طرح ویژه برشمرد.
 امامی خاطرنشان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند موارد تخلف، احتکار و عدم عرضه در توزیع کالا را از طریق تلفن 124 و ستادهای خبری  گزارش دهند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: